התנחלויות והסוגיא הפלסטינית

שו"תהתנחלויות והסוגיא הפלסטינית
ט שאל לפני שנה 1

שלום הרב,
אני שואל את השאלה הזאת בתור איש מרכז פרקטי לחלוטין שתוהה מהי עמדתך בנושא.
האם הרב רואה במצב הנתון ערך בבנייה בהתנחלויות מבודדות? 
במידה ולא, האם הרב מוכן לקבל גישה לפיה יש לפנות את כל ההתנחלויות(כמובן פרט לגושים) ולהשאיר את צהל שימשיך לאבטח אותנו עד שיגיע היום(בתקווה) שנוכל להתגרש מהפלסטינים בצורה סבירה?
יש הצעה כזו של ארגון מולד ואחרים(הנתמכת על ידי אנשי צבא בכירים רבים), והם מונים את יתרונותיה בכך שהיא תחסוך לנו הון תועפות, תנטרל את המשיחיים מלקבוע מציאות לא הפיכה בשטחים שבה לא נוכל להקים מדינה פלסטינית, וכו וכו ועניין אותי לדעת מה הרב חושב על כך, הן פרקטית והן ערכית.
 
תודה,
 
 
 
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני שנה 1

אני לא יודע, כי זו לא תכנית אלא אולי צעד אחד מתוך משהו שאמור להיות תכנית שלימה. כדי לגבש עמדה לגבי זה צריך לראות תכנית שלימה עם אופציות לכל סיטואציה שיכולה לקרות.
ספציפית לגבי זה, לא ברור מדוע לפנות התנחלויות כבר כעת לפני שצריך. לכל היותר אל תאפשר להן להתרחב. תפנה כשמתעורר צורך והזדמנות לזה.
אבל כל העניין הוא היפותטי ואין טעם לגבש עמדה לגבי השאלה הזאת. זה בין כה וכה לא יקרה בפועל אז מהטעם לדון בזה?!

ט הגיב לפני שנה 1

הסיבות לפנות עכשיו זה כדי לודא שלא תהיה סיטואציה שהן יתרחבו בעתיד למצב בלתי הפיך. כדי לחסוך הון תועפות. העלות של ההתנחלויות המבודדות כולל כבישים, תשתיות, תחבורה, וחברה השמירה הצהלית הן אדירות. וכדי להראות לעולם מי הגורם הבעייתי בסיפור.

mikyab צוות הגיב לפני שנה 1

זה ממש לא רציני. אם באמת הכל בידך ואתה יכול לפנות התנחלויות אז אתה יכול גם לא להרחיב אותן. אבל זה לא בידך כמו שלא בידך שלא להרחיב אותן (זה אפילו קל יותר). אתה צריך להחליט האם אתה דן בסוגיא תיאורטית או בסוגיא מעשית. סוגיא מעשית אין כאן וברמה התיאורטית אין צורך לפנות כלום. עם ההוצאות אפדר להסתדר. זו ממש לא הבעיה העיקרית שלנו.

השאר תגובה

Back to top button