מאמר על התבוללות בו אתה מככב‎

שו”תקטגוריה: כללימאמר על התבוללות בו אתה מככב‎
נ' שאל לפני 7 חודשים

שלום הרב מיכי, 
 
אז בגליון האחרון של אקדמות, בו גם אתה כתבת מאמר, התפרסם מאמר על הבעיה שחוסר האפשרות להתבולל גורם לרוח היהדות בארץ. במידה ותקרא אותו אשמח לשמוע מה אתה חושב.
 
אגב, התגובה שלך ללוביץ פשוט מעולה אם כי אני מפתח בזמן האחרון מחשבה לא ריאליסטית על ההלכה (ועל הדת בכלל) ולכן בכללי כל הסיפור של נימוקים רציונליים בתוך הדת הם בעייתיים (אשמח להרחיב בהזדמנות) והשיקולים לאמץ הלכה כזו או אחרת או אמונה-דתית כזו או אחרת הם הרבה יותר חוץ-דתיים (מוסריים, אסתטיים וכו’).
 
יום טוב, 

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 7 חודשים

קראתי. ככל הזכור לי גם את התזה הזאת כתבתי בעבר בכמה מאמרים. כתבתי שהמדינה היא עלה תאנה לזהות היהודית ובזה נזקה כי היא נותנת לכולם פטור. אולי במאמרי על “פתאום קם אדם בבוקר” באקדמות? כבר לא זוכר. אני לגמרי מסכים. יותר מזה, אני טוען שאם נציע הפרדת דת ממדינה והחילונים המפוכחים יתנגדו (וכך אני חושב שבאמת יהיה, כמו אותו ירון של פייגלין), לפחות ייצא המרצע מהשק: שלחילונים חשובה אי ההפרדה ולא לדתיים כפי שזה נראה היום. היום אנחנו נלחמים בשבילם וחוטפים מהם בליסטראות על כפייה. תן להם להילחם. טענתי כאן היא שגם אם ההפרדה לא תתבצע, להצעה להפריד יש יתרונות משלה.

השאר תגובה