עונשי התורה

שו”תקטגוריה: פילוסופיהעונשי התורה
איש לא ברור שאל לפני 3 שנים

שלום לרב 
יש שאלה גדולה למה עונשי העולם הבא לא כתובים בתורה. היה לי מחשבה בעניין .לכתוב עונשים בתורה זה גורם לעבוד שלא לשמה אך העונשים שכן כתובים בתורה ראיתי שמביאים ברמבם שזה בכדי להוציא  מהאנשים את העבודה זה .דההינו שבאותו התקופה זה שיטת העבודה זרה הייתה לאיים העונשים ולהבטיח שכר בעולם הזה דהיינו שזה משהו בדיעבד שעדיף שלא היה נכתב ומיועד לתקופה שעתידה ולהתבטל ואולי רק לאנשים פחותים מה דעת הרב על הרעיון ? ואולי הרב ישפץ את הרעיון מעט כי אני מרגיש שלא הבהרתי אותו מספיק
יש פה בעיות מסויימות עם ממשק האתר לאיזה מספר אני פונה?
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

לא הבנתי אלו בעיות יש באתר. מציע שתפנה לאורן העורך שיסייע.
אני לא מתלהב מפירושים שמציגים פסוקים בתורה כפונים לציבור מסוים בזמן מסוים, אם כי זה אפשרי כמובן. מכיוון שאין לי הסבר אחר (פרט להסבר המתבקש, שאין עוה”ב, או שאין לו חשיבות) איני יכול לשלול כלום.

אליעזר הגיב לפני 3 שנים

איך יכול להיות שעיקר תכלית המצוות לפי השקפתינו כהיום היא לטובתינו בעולם אחר, כאשר עולם זה לא מוזכר כלל בתורה, ומודגש בו הלוך ושוב סיבות ותועליות אחרות [שאינם מתקיימות..], על שאלה זו לא שמעתי שום תשובה מספקת.

מיכי הגיב לפני 3 שנים

קודם כל, מי אמר שזה עיקר תכלית המצוות? הרמב”ם ברפ”י מהל’ תשובה אומר שזה לנשים וקטנים. וגם אם זו הייתה התכלית של הקב”ה, מבחינתנו ייתכן שזה לא חשוב.

השאר תגובה

Back to top button