קישוי איבר

שו”תקטגוריה: הלכהקישוי איבר
משה שאל לפני חודש 1

שלום הרב,
אני בחור בן 22 שיוצא לפגישות, ובמהלך הפגישות למרות הקפדות על צניעות וכו מתעורר בי קצת קישוי איבר בלי רצוני ובלי שחשבתי על איזה דבר אסור, סתם משיחה רגילה. בנוסף יוצאות לי כמה טיפות זרע עקב כך.
האם הדבר אסור? ואם כן מה אני אמור לעשות, אני לא ממש שולט בזה..
תודה.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני חודש 1

כדאי להיוועץ ברופא. זו שאלה רפואית. אחרי שנועצת בו, אם אין מנוס או שהטיפול לוקח זמן רב, לדעתי אתה יכול להמשיך להיפגש במטרה למצוא בת זוג. אם קורה בכל זאת משהו – זהו אונס. אם ניתן לטפל, כדאי לעשות את זה קודם ואז לחזור לפגישות.

הבהרה הגיב לפני חודש 1

הרב, האם התייחסת לנושא הקישוי או פליטת הזרע? כי לפחות לגבי הקישוי, לא ברור מה ה”בעיה” הרפואית פה.

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

התייחסתי לשניהם, ושניהם בעיות רפואיות. לאדם נורמלי זה לא קורה בכל פגישה עם אישה. מהו בדיוק הטיפול והאם יש טיפול? איני יודע. בשביל זה יש רופאים.

ברדיצעבער הגיב לפני חודש 1

אגב, הלכתית הבנתי מרב שחקר את נושא הטיפות הראשונות, והתברר שרפואית הם כלל לא זרע אלא חומר סיכה כלשהו שהגוף מפריש טרום הזרע. [וזה לא הזרע שלא יוצא כך בקלות] עם הממצאים הרפואיים האלו ניגש למקובל הרב מרדכי אליהו זצ”ל, והסכים הרב אליהו שהלכתית וקבלית אין לזה משמעות של יציאת זרע כיוון שאינו הזרע אלא רק חומר סיכה.

אורן הגיב לפני חודש 1

למיטב ידיעתי לא נראה לי שמדובר פה בתופעה חריגה כל כך. וגם אם הדבר היה חריג, לא נראה לי שיש מענה רפואי לבעיה כזאת כי זה לא מפריע לאדם שלא נאמן להלכה.

מיכי הגיב לפני חודש 1

בכל אופן, זה שהדבר אינו מפריע לא אומר שרין טיפול שמועיל לזה. יש אפילו כדורים לשיכוך היצר המיני וכדומה. אבל כאמור זה עניין לרופא

מלפפון הגיב לפני חודש 1

לענ”ד אולי מהתרגשות.
ואפשר דהעיסוק בהקפדה על צניעות מביא לפעמים לתוצאה הפוכה ולא רצויה.
ברר לך את גבולות ההלכה בהתייעצות עם רב וזהו, ואל תתעסק בהם יותר.

הפוסק האחרון הגיב לפני חודש 1

התמימים מאמינים שמדובר בשאלה רצינית

משה הגיב לפני חודש 1

זו שאלה רצינית בהחלט…

השאר תגובה