תלמידי חכמעם מרבים שלום. זו בדיחה ? או מה ?

שו”תקטגוריה: מוסרתלמידי חכמעם מרבים שלום. זו בדיחה ? או מה ?

רואה מסביב הרבה יהודים שמקווים לטוב. שמקווים לסיום המחלוקת בעם מקווים אם לא לאהבת חינם לפחות לצמצום השנאת חינם [שבגללה לפי פרשנות חז\”ל גלינו מארצנו ל 2000 שנה..] והיהודים האלו חלקם לא ממש מהשורה הראשונה של התלמידי חכמים שבדור.
לעומת זה רואה הרבה כאחלו שהם תלמידי חכמים שלפי דברי חז\”ל הם מרבים שלום בעולם, מפיצים רוע מחלוקת ושנאה גדולה בעם, מקצינים ותוקפים ראש ממשלה שומר שבת, וזה דווקא בפרשת קרח… ולא יהיה כקרח וכעדתו.
 
זה ממשמוזר לכאורא מי שיותר רצני בדת אמור יותר להרבות שלום בעולם, אמור לפחד מלא יהיה כקרח וכעדתו, אמור לבקש שלום ואף לרדוף אחריו. ותכלס\’ בשטח נראה הרבה שזו דווקא נחלת יותר אלו שפחות מצוי בהם ערמות של לומדי תורה…
משהו מוזר… עולם הפוך ? עליונים למטה ותחתונים למעלה ?
 
אשמח אם יש לרב תשובה הגיונית ….

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 חודשים

פעם שאל אותי בעל תשובה מדוע רבנים תמיד נלחמים זה בזה. אמרתי לו שיש להם יותר ערכים שמשמעותיים עבורם ולכן הם נלחמים.
זה לא אומר שהמלחמות צודקות ושהם מנוהלות נכון וכראוי, אבל בלי קשר להצדקות יש לתופעה הזאת הסבר הגיוני, וזה מה שביקשת. לתלמידי חכמים חשובים הערכים והאינטרסים הציבוריים, גם בגלל שחשובה להם התורה וערכיה וגם בגלל שהם מנהיגי הציבור. לכן הם נלחמים יותר חזק וביותר מלחמות מאחרים.
ומה שתלמידי חכמים מרבים שלום בעולם, הרי זה כמו שיאסר ערפאת היה אלוף העולם בהסכמי שלום. הוא היפר כל הסכם ולכן חתם על עוד אחד, וכך היה אחראי להכי הרבה הסכמי שלום. הוא הירבה שלום בעולם.

איתי הגיב לפני 2 חודשים

תלמידי חכמים מרבים שלום בעולם, ואין ריבוי אחר ריבוי אלא למעט

השאר תגובה