פרופ' קופשטיין בעניין שכנות ופוגרומים‎

שו”תקטגוריה: כלליפרופ' קופשטיין בעניין שכנות ופוגרומים‎
ע' שאל לפני 4 שנים

היי  מיכי
לפני שעה  שלחתי  לג’ף- פרופ’  קופשטיין  דוא”ל ובו השגותי  על התזה שלו, והתייחסתי  לטבח בחברון.
הבחור  מייד  התיישב  להגיב  על  דברי  [בינתיים הוא  חזר לקליפורניה], ובתשובתו הוא  הבהיר  שהוא חקר  למעלה מ2000 קהילות בפולין ובאוקראינה, והוא  מצא  מאפיינים לגבי ארועים של פוגרומים לעומת סולידריות.
מכיוון  שיש  לו  משפחה  בארץ, הוא  מגיע  לכאן מפעם לפעם,  על  כן הזמנתי  אותו  לניר  דוד.
מחר בכוונתי  לנסוע  לטכניון  ואני  רוצה  להציג שם  הסבר מומחש  לוגית לנושא  שנוי במחלוקת בנושא  התעופה.  בדעתי  להציגו גם בפניך  על אף  שאינך עוסק באווירודינמיקה  אלא  “רק”  בתחומים  אחרים של  פיזיקה ,בלוגיקה  ובפילוסופיה,  אבל אעשה  זאת  ביום אחר  [איה”ש!].  היום כבר אין לי כוח לניסוחים  מדוייקים.
כל טוב  ולילה  טוב- אם תקרא  זאת  הערב. 

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 4 שנים

הטענה שהוא חקר הרבה אירועים לא בהכרח אומרת משהו לענייננו. השאלה האם זו תופעה אוניברסלית או שניתן לומר שבתרבויות מסוימות זה לא קיים או קיים פחות. אפשר לחקור מאות מדינות ברחבי העולם ולהגיע למסקנה שאין בנמצא דיקטטורות ואין בנמצא מלחמות אזרחים וטרור. ובכל זאת אם תסתכל בעולם הערבי תגיע למסקנות שונות.

מיכי צוות הגיב לפני 4 שנים

​נזכרתי כעת בדבריי על ועדות הפיוס והאמת בדרום אפריקה והניסיון לייבא את הרעיון לאזורנו. ראה את דבריי על כך בטור 54 באתר שלי. ​

ע' הגיב לפני 4 שנים

היי מיכי
הנה בקצרה תמצית טיעוניו של ג’ף קופשטיין:
הוא חקר 2000 קהילות. ולדבריו קהילות בהן היהודים היו שותפים לגויים המקומיים בעשייה הפוליטית – הצביעו לאותן מפלגות כמו הגוייםו היו שותפים לחזון של בניית פולין או אוקראינה חדשה, שם היו הרבה פחות פוגרומים מאשר בקהילות שבהם הציונות היתה הדומיננטית. הוא לא התייחס לקהילות שבהן ליהודים לא היתה זיקה לא ללאומיות הפולנית ולא לציונות, אלא היו דתיות וניסו להגר לאמריקה.
יום נעים לך וכל טוב

מיכי צוות הגיב לפני 4 שנים

מה זה מוכיח? שאם מוותרים על הזהות שלנו תהיה פחות שנאה? שאם מוותרים על הזהות הלאומית ונשארים עם דתית יש פחות שנאה? ולכן? מה כל זה נוגע למה שקורה כעת כאן? שגם כאן נוותר על הזהות שלנו ואז הבעיות ייפתרו? גם אם לא נהיה כאן הן ייפתרו. וכל זה בהנחה שניתן ללמוד מהאוקראינים לערבים.

השאר תגובה