תיקון טעון באלוהים משחק בקוביות

שו”תקטגוריה: כלליתיקון טעון באלוהים משחק בקוביות
אריאל שאל לפני 3 חודשים

בנספח על התפילה בסוף אלוהים משחק בקוביות התייחסת לנושא ה”צופן התנכ”י”.
ניסת בדבריך להדגים את ההטיות שיש בדיון בתחומים כגון זה ולכן הבאת בתור דוגמא את הקטע הבא בויקפדיה:
“ועדה של מתמטיקאים בהשתתפותם של ישראל אומן והלל פורסטנברג בחנה את הטענה שניתן להוכיח חד-משמעית את קיומו של מידע סמוי במקרא, בשנים 1996 עד 1998 (הדוח נכתב מאוחר יותר). הוועדה ערכה ניסויים נוספים שנועדו להוכיח טענה זו, אך אלה לא הצליחו לאשש אותה”
ולאחר מכן צילום מתוך המאמר של פרוסטנברג ואומן בו כתוב שחור על גבי לבן שהניסויים שביצעו תמכו במסקנה שיש אמת בצופן התנכ”י”!
הנה לנו שאין לסמוך על ויקיפדיה העברית בנושאים טעונים כאלה. אחר שהטיה כל כך בוטה בויקיפדיה עוררה בי תמיהה ניגשתי למאמר המדובר (שהקישור אליו מצוי באותו ערך בויקיפדיה), ואז הסתבר לי שהקטע אותו צילמת בספרך מהווה נספח  מאת הרולד גנץ למסמך של פרוסטנברג ואומן ואינו מהווה את דעתם.
פרוסטנברג ואומן לאחר שבחנו גם את המחקר שהוסיפו בתור נספח ממנו צילמת ולאחר שביצעו ניסויים משלהם הגיעו בדיוק לאותה המסקנה הכתובה בויקפדיה.
אני מצרף כאן קישור למסמך. כבר באבסטרקט המצוי בעמוד הראשון ניתן להבחין בדבריהם של פרוסטנברג ואומן עצמם הטוענים ששתי המבחנים שביצעו לא הצליחו לאשר את ממשיותו של הקוד :
https://web.archive.org/web/20040809040544/http://ratio.huji.ac.il/dp/dp364.pdf
בכל מקרה בשולי הדברים קצת אירוני שבניסיון להדגים הטייה של מידע מדעי נפלת בעצמך באותו כשל.
בכל זאת, אני מאוד מעריך אותך ולכן אני משער לעצמי שהטעות הזאת (מה גם שהיא לא קריטית או רלוונטית לגוף הטיעונים שלך במהלך הספר) נפלה בשוגג.
שוב, אני מתנצל על האריכות בסוגיה שהיא באמת בסך הכל שולית. מדובר בסתם נקודה שעלתה לי במהלך הקריאה וחשבתי שיעניין אותך לתת אליה את ליבך.

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 חודשים

איך נפלתי בעצמי באותו כשל? אולי טעיתי, אבל היכן אתה רואה כאן הטיה?

אריאל הגיב לפני 3 חודשים

ניסית להציג את ויקיפדיה כמוטים וכמי שמציגים מידע לא נכון תוך שימוש במידע לא נכון בעצמך.
שוב, זה לא באמת קריטי כי אני גם משוכנע שזאת הייתה טעות ולא בכוונה

Back to top button