הוכחה לאלוקים מתורת הקוונטים

שו”תקטגוריה: אמונההוכחה לאלוקים מתורת הקוונטים
שרדינגר שאל לפני 4 חודשים

לרב מיכי.
עלה במוחי רעיון להוכיח שאלוקים קיים באמצעות תורת הקוונטים. איך ייתכן שבניסוי שני הסדקין אלקטרון מתנהג כמו גל ורק כאשר מישהו מהצד מודד את האופי החלקיקי שלו הוא מתקבע ופונקציית הגל קורסת?! וכי אלקטרון נביא הוא? אלא שיש אלוקים.
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 חודשים
שרדינגר הגיב לפני 4 חודשים

הרב תומך בהוכחה?

mikyab צוות הגיב לפני 4 חודשים

זה כתוב ברצינות? חשבתי שאתה מתבדח.
איזו הוכחה אתה רואה כאן? ברור שהאלקטרון לא עושה חשבון טלאולוגי. זהו תיאור שלנו את מה שקורה לו. בדיוק כמו שחפץ בעל מסה שלפי אריסטו “שואף” להחזור לכור מחצבתו (הקרקע), לא באמת שואף ועושה שיקול דעת. זו רק צורת ביטוי שבאה לתאר את מה שקורה בפועל. הפיזיקה הטלאולוגית של אריסטו לא מתכוונת לייחס לאבן תודעה, רצונות, שאיפות, או חשיבה.
לפי עקרון פרמה קרן האור נעה במסלול שלוקח לה הכי מעט זמן. כלומר היא “בוחרת” מסלול אופטימלי מבין כלל המסלולים האפשריים. גם זה מוכיח את קיומו של אלוהים? אגב, כאן אני כן רואה שיקול לא מופרך כי תכליתיות מעידה על מי שיצר את המכניזם שנע לקראת תכליתו. דומני שכתבתי על כך במחברת השלישית.

Gil הגיב לפני 4 חודשים

בכתבה הזו (מעיתון הארץ.אנסה מחר להעתיקה לכאן) יש טענה דומה על תודעת ש”מוכחת” ממכניקת הקוונטים.לקראת הסוף.https://www.haaretz.co.il/magazine/.premium-MAGAZINE-1.7135229?utm_source=App_Share&utm_medium=Android_Native&utm_campaign=Share כתב על המאמר הזה פרסיקו במאמר אחר בו מביא טיעון וטוענים חדשים על מציאות האל וטובו.https://tomerpersico.com/2019/04/24/the-good/

שלום כהן הגיב לפני 4 חודשים

גורג ברקלי הביא טיעון כזה להוכיח כך את קיום הבורא

השאר תגובה