הממשלה

שו"תקטגוריה: כלליהממשלה
י׳ שאל לפני 2 חודשים

שלום ושבוע טוב שמי יהונתן גביש לא יודע אם הרב זוכר אותי השתתפתי בשיעורים של הרב בעבר והתכתבנו ונפגשנו בעבר.
אני מסכים עם רוב מה שהרב כתב ביחס לממשלה. כאדם שמשתדל להיות דתי ותורני אני רואה בפשיטת הרגל המוסרית של הציבור הדתי שרובו לצערי מתייצב מאחורי אנשים שמבחינה ערכית לדעתי פסולים לחלוטין כמו טראמפ וביבי לא פחות מקטסטרופה.
הרב כתב:

  1. אני גם לא מסכים לאמירות שכל הרפורמה מיועדת להשפעה על משפטו של ביבי. אלו שטויות בעיניי. להערכתי שום דבר לא יקרה במשפטו גם אם הרפורמה תעבור במלוא העוצמה. עד היום לא שמעתי סצנריו משכנע איך זה בכלל יכול להשפיע פרט להזיות קונספירטיביות ולא משכנעות. ברור לי שביבי ממש לא דוחף את הרפורמה ולא ממש רוצה בה. לדעתי היא רק תזיק לו אישית. לכן שרבוב האנטי ביבי למלחמה ברפורמה הזאת הוא סתם דמגוגיה.

האם רב לא מסכים לעובדה שאחד הדברים בראש סדר העדיפויות של ביבי זה לשלוט בוועדה לבחירת שופטים שיכולה להשפיע על הרכב השופטים שידונו בערעור שלו ושבשביל זה הוא מוכן להעביר כל רפורמה שלא תהיה?
 
בנוסף כאחד שמאוד מזדהה באופן עקרוני עם התפיסה של הרב בכלל ובנושא הממשלה בפרט, חוץ מהנושא של עבירה לשמה, וכאחד שמרגיש יחסית בודד עם תפיסת העולם הזאת במרחב הדתי חרדי מעניין אותי לשמוע מה ההתרשמות שלך מהתגובות של הציבור הדתי למה שאתה כותב,האם יותר אנשים מתחילים להבין את הסכנה של הממשלה הזאת? 
 
תודה רבה ושבוע טוב.

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 2 חודשים

שלום רב. בהחלט זוכר.
זה נראה לי מופרך לגמרי. ראשית, עד שהוא יצליח להחליף מספר משמעותי של שופטים בעליון זה הרבה שנים. הוא צריך גם לשלוט בהרכב שידון בעניינו. ולבסוף גם צריך שהם יצייתו (שופטים שמרנים פוסקים לא מעט נגד השמרנות). אין כמעט שום סיכוי שהוא ישפיע על זה, ובשביל זה לעשות את כל המהלך זו קונספירציה מופרעת ממש.
אם כבר, הייתי חושד שהוא רוצה עלשות בלגן כדי שהוא ימתן את הרפורמה ויזכה להוקרה מהציבור בתור המבוגר האחראי. לחלופין, שיציעו לו חנינה בעסקה על הרפורמה, אבל גם לזה אין סיכוי לדעתי, ולו רק מפני שנראה בעליל שלביבי אין שליטה כבר בעניין. הוא עצמו היה רוצה למתן את הרפורמה והוא כנראה לא יכול.
בקיצור, הזוי לגמרי.

י׳ הגיב לפני 2 חודשים

ראיתי חלק מהתגובות למה שהרב כתב והייתי די בהלם מהאנשים שאהבו לקרוא אותך ועכשיו כבר לא מסוגלים. אז עד כמה שזה משנה אציין שתמיד אהבתי ונהניתי לקרוא את הרב ועכשיו יותר מתמיד!

מיכי צוות הגיב לפני 2 חודשים

אל חשש. הכל בסדר. תמיד יש אנשים שבויים, ואני מניח שגם הם יירגעו עם הזמן. כבר מזמן הבנתי שהמגיבים באתר אינם מדגם מייצג של הקוראים. יש המון דומם שקורא ולא מגיב, ובין המגיבים בד"כ זה אלו שמתנגדים וכועסים.
אגב, אני מעדיף תגובות באתר ולא במייל.
כל טוב,

ב הגיב לפני 2 חודשים

אני חשבתי ועדיין מעריך שהוא הלך על הרפורמה כמנוף לחץ לדחוק בלפיד וגנץ להכנס לממשלה שלו ובכך הוא יוכל לנטרל את סמוטריץ ובן גביר המטורללים המשיחיים. בפועל לא צלח לו ובמצב הסקרים הנוכחי אין שום סיכוי שמישהו מהם חיבור אליו.

פתחתקוואי הגיב לפני 2 חודשים

מסכים עם הרב שעניין שינוי הועדה מופרך שישפיע על משפטן אבל למשל התכנית להפוך את היועמש למשרת אמון זה משפיע ישירות על תיקיו של נתניהו מכיוון שהוא יכול למשוך את כתבי האישום. אמנם גם דעתי שהסיבה לרפורמה זה לא ביבי אלא שותפיו ויכול להיות. שהוא היה מעדיף שזה לא היה בא לעולם אבל אי אפשר להתעלם מתוצאה של מהלך כזה

השאר תגובה

Back to top button