הממשלה החדשה

שו”תהממשלה החדשה
ישראל סבא שאל לפני חודש 1

האם הרב מרוצה מהממשלה החדשה?
מה לגבי החשש שהיא תפגע בעולם התורה ובמשפחות האברכים?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני חודש 1

אני רואה שהחלטת לעבור מהצהרות לשאלות.
לשאלתך, אני מרוצה מאד, אם כי קצת סקפטי לגבי אפשרותה לשרוד. אם היא תצליח לפגוע במשפחות האברכים זה יהיה הישג שבשבילו הכל היה שווה. ראה טור 34.

ישראל סבא הגיב לפני חודש 1

חוץ מהחרבת עולם התורה והתנכלות שטופת שנאה לחרדים לדבר השם ולכל מה שיהודי במדינה, במה הממשלה הזאת תהיה שונה מקודמותיה?
איזה עוד הבדל בין הממשלות יש חוץ מההתעמרות הצפויה הנוראה בחרדים כי יש להם איסורי מצפון וזה מזכיר להם את היהודי המתוק מהשטייטעל שהם מנסים לברוח ממנו כדי לידמה לגויים

בס”ד ד’ בתמוז תשא”ף

לישראל סבא – שלמא רבא,

ראשי הממשלה החדשה – בנט ולפיד – גילו את דעתם שהם מעונינים לצרף לממשלה את המפלגות החרדיות. וטעמם כנראה שאינם רוצים להיות תלויים בשמאל הקיצוני (מיכאלי מרץ וכיו”ב) ובערבים. מדיניות החוץ והביטחון שהם שואפים לקדם היא ‘שמאל מתון’, לקדם את ‘תהליך השלום’ תוך שמירת הביטחון, ולשם כך נחוצה להם השותפות עם החרדים, שאף הם ברובם מוכנים לפשרות טריטוריאליות למען שלום.

יש בממשלה הזו גורמים, כגון ליברמן וסיעתו, מרץ וחלקים ב’יש עתיד’ הדוגלים ברדיפת חרדים לשם שנאה ופופוליזם. לעומתם בנט שואף לעודד חרדים לצאת לעבודה, והוא אמר בנאומו שהוא שואף להוריד את גיל הפטור מגיוס מ-24 ל-21 כדי לעודד יציאה לעבודה..

נראה שהם עומדים להפעיל כלפי הציבור החרדי את שיטת ‘המקל והגזר’, מחד, שמו את ליברמן וקושניר על משרד האוצר וועדת הכספים, דבר שיגרום קשיים גדולים למוסדות התורה, ומאידך יפעלו בנט, אילת שקד, מתן כהנא, סער וגנץ וכיו”ב ליחס מתון יותר, שאולי לא יימנע מהפעלת לחץ מסויים, אך במטרה ממוקדת, לעודד יציאה לעבודה והשתלבות בחברה הישראלית, כשלחץ ילווה גם בהרבה תמיכה ועידוד.

השאיפה של בנט ולפיד היא שהחרדים יהיו בתוך הממשלה, ונוכחותם שם תמתן את השמאל הקיצוני והערבים, ובכך תחזק את מימד שמירת הביטחון. במקביל מסתבר שנוכחות מפלגות חרדיות בממשלה, תשפר את יחסה לדת ולישיבות.

ניתן לומר שממשלה זו היא חזרה לימי שלטון מפא”י (לימים: ‘מפלגת העבודה’) שהיתה מעוניינת בדתיים ובחרדים כשותפים קואליציוניים המקבלים תמיכה בתחומי החינוך והדת, תוך השארת קביעת המדינויות בתחומי החוץ הביטחון והכלכלה למפלגת העבודה הדומיננטית.

שים לב שימינה קיבלה בממשלה זו, את השרדי הפנים והדתות, נחלתה של מפד”ל ההיסטורית. תפקיד ראש הממשלה, כאשר משרדי החוץ הביטחון, ביטחון הפנים והאוצר בידי השמאל – הוא תפקיד ייצוגי בעלמא (תנחומין לד”לים על שלז זכו בנשיאות 🙂

בברכה, ירון פיש”ל אורדנר

מפעל ההתנחלויות ושלטון ישראל ביו”ש, נמצא בסיכון גבוה יותר בממשלה זו, שבה שולט השמאל בתחומי החוץ והביטחון, אנשי השמאל ישאפו ליישר קו עם ארה”ב ולהתקדם ב’תהליך השלום’ בכיוון של מדינה פלשתינית. וה’ יעזור…

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

אתה מעמיד אותי במבחן שוב. אני אמחוק את ההודעות המטופשות שלך אם לא תקפיד לנמק את ההצהרות הנבובות הללו.

ישראל סבא הגיב לפני חודש 1

האמת כואבת.

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

בהחלט ייתכן, אבל דבר אחד בטוח: לך אין שום דרך לדעת על כך. זאת מפני שלא הצלחתי להבחין אפילו בבדל קטן של אמת בדבריך. כשתכתוב פעם דבר אמת, תוכל אולי לבחון את התזה האם האמת כואבת או לא. יללות של קוזק נגזל בד”כ כואבות, אבל אין לזהותן עם אמת כמובן.

ישראל סבא הגיב לפני חודש 1

נמחק עקב חוסר ענייניות. רק אבהיר את מדיניותי: טיפשות, שגם היא הייתה כאן בשפע, אינה עילה למחיקה. מ"א

יוסף הגיב לפני חודש 1

לא הבנתי את המילים:
“החרבת עולם התורה” שהיה בתגובה למעלה.
אם כל החרדים יעבדו כמו שכל העולם כולו עובד, וילמדו שעתיים בלילה ו-10 שעות בסוף שבוע, שזה יוצא 1000 שעות בשנה (לא מעט בכלל), מדוע שעולם התורה ייחרב? יהיו כמה מאות או אלפים “עילויים” שילמדו בתור ה”עבודה” שלהם, אך כל השאר יעבדו כמו כולם.
איך כזה סצנריו “מחריב” את עולם התורה? באמת שאני לא מבין.
ההפך הגמור – זה מגדיל את עולם התורה פי כמה וכמה וזה משכלל את עולם התורה כי זה יהיה תורה שמחוברת לעולם, תורה ביחד עם הבנה רחבים במדע וכו’.

ליברמן כעז (לישראל סבא) הגיב לפני חודש 1

בס”ד ד’ בתמוז תשא”ף

לישראל סבא – שלמא רבא,

הבעיה של בנט אינה החרדים, אלא החרד”לים, שאותם הוא רוצה להחליף בהנהגה תורנית ליברלית יותר, שכן מתווה הדרך במדיניות הדתית שלו הוא תני פרנק מ’נאמני תורה ועבודה’.

לפיד וליברמן הם הלוחמים הגדולים בחרדים מסיבות פופוליסטיות, ובזה בנט ושקד הם גורמים ממתנים. בנט הסביר בזמנו שהחרדים הם שותף נוח בקואליציה מכיוון שאינם שואפים לקבוע את מדיניות החוץ הביטחון והכלכלה של המדינה, אלא מתמקדים בצרכי מיגזרם, בתחומי הדת החינוך השיכון והבריאות. הפעם, נראה שגם לפיד הבין זאת, וגם הוא הצטרף לקריאה למפלגות החרדיות להצטרף.

וכפי שהסברתי, ליברמן משמש כאן כשוט לאיים על החרדים: אם לא תצטרפו – ליברמן יעשה לכם צרות, ולכן כדאי לכם להצטרף כדי לאזנו

בברכה, יפאו”ר

סמוטריץ הוא זה שהמליךאת בנט מחדש, אחרי שזה פרש מ’הבית היהודי’ ונכשל. במקום לסייע בשיקום הבית היהודי, וליצור שותפות משולשת – הבית היהודי, צהאיחוד הלאומי ועוצמה יהודית – סמוטריץ חבר לבנט כדי לדחוק את הרב פרץ, ואח”כ חבר לבן-גביר כדי לדחוק את חגית משה, ודחק אותה אל בנט.

אותה תופעה – אי כבוד לשותפים הטבעיים – קרתה גם במו”מ להקמת ממשלת ימין. הליכוד והחרדים היו מוכנים להקים ממשלה של 59 בהימנעותו של עבאס. סירובו של סמוטריץ לזה – היה ‘חומרא דאתי לידי קולא’. גם הביא להקמת ממשלה עבאס והשמאל, וגם קוממה על ‘הציונות הדתית’ את שותפיה הטבעיים – הליכוד והחרדים. אם אתה מפלגה קטנה – מותר גם ‘לכופף את הראש’ וליישר קו עם שותפיך.

ישראל סבא הגיב לפני חודש 1

נמחק עקב חוסר ענייניות. מ"א

ישראל סבא הגיב לפני חודש 1

שאלתי שאלה מאד עננית אם לא כל המטרה לפגוע בחרדים אחרי כל ההסתה בקורונה אז למה הכניסו את ליברמן במקום את החרדים שבכלל לא מבקשים שרים?

לי”ס – שלום רב,

המטרה העיקרית של ‘גוש השינוי’ היתה להדיח את נתניהו, ולזה החרדים סירבו לתת יד, ביודעםמ שהימין קרוב למסורת יותר מהשמאל. אחרי ‘שנגזרה הגזירה’ – מסתבר שבשלב כלשהו יעדיפו החרדים להצטרף, וגם ליברמן ‘יענה אמן בעל כרחו’, מפני שיש אצלו ערך חשוב יותר מאשר השנאה, וההוא ‘הכסף’, ככתוב: ‘והכסף יענה את הכל’, ליברמן יקבל ‘תוספתא כפשוטה’ והכל יסתדר 🙂

כפי שהסברתי, ליברמן קיבל את תיק האוצר וועדת הכספים כדי שיהווה איום על החרדים שימריץ אותם להצטרף לממשלת השמאל, ואז יוציאו את ‘העז’ (מ’נוקדים’ 🙂 וכולם ינשמו לרווחה. יש להניח שיעשו איזה ‘חוק גיוס’ חריף אך בלתי ישים, ועולם כמנהגו ינהג.גיוס של רבבות חרדים לצבא י יהווה ‘הדתה’ נוראה של הצבא, ששום חילוני לא חפץ בה באמת.

בברכת ‘עת לאידיאולוגיה ועת להרגעה’, קהאן מתאנה

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

אכן שאלה עניינית אך מטופשת מאד. אבל כאמור טיפשות אינה עילה למחיקה או אי התייחסות. יש להתחשב באחינו שלא למדו ליבה ולא ניחנו בשכל ישר.
לא הכניסו אותם כי הם נצמדו לביבי השקרן והמושחת (לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב) ובעצמם לא רצו להיכנס. וגם כעת מזמינים אותם אבל הם מעדיפים ליילל ולהאשים את כל היקום ואשתו פרט לעצמם (בדיוק כמו בקורונה, אפרופו מה שכינית באיוולתך “ההסתה”). אגב, להערכתי ולצערי הרב, סיכוי לא רע שהם יצטרפו בקרוב.
חוצמזה, הם לא מבקשים שרים אבל מבקשים כסף ועמדות כוח. אין ארוחות חינם, ובטח לא אצל החרדים.

ישראל סבא הגיב לפני חודש 1

“בישיבת סיעה סגורה של מפלגת ישראל ביתנו, אמר יו”ר המפלגה אביגדור ליברמן כי ״אין היתכנות לצירוף החרדים לממשלה. כל מי שטוען שניתן לצרף לממשלה הזו את החרדים משלה את עצמו ואחרים״, כך מדווחת דפנה ליאל בחדשות 12.”

זה מאתר של מיזרחיסטים הבאתי!!!
מה זה אם לא שנאת חרדים????

החרדים רוצים את המינימום די בקב חרובים.

מי שלא יודע על ההסתה והשנאה שהייתה פה בכל התקשורת בזמן הקורונה שיהודים הקשיבו לרבותיהם ושמרו על לימוד תורה ועובדה לא היה יותר חולים בחרדים מהשאר אז עדיף שלא ידבר

ישראל סבא הגיב לפני חודש 1

גפני לא למד ליבה וידע טוב מאד להבין מה שאמרו לו בועדת הכספים לא צריך “ליבה” כדי לדעת לחשוב בהיגיון ולהסתכל למציאות בעין

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

אשריכם שאתם שומעים לרבותיכם ולא קוראים מקורות מידע אמינים, אחרת הייתם עלולים לגלות את העובדות לאמיתן. כך התיאוריה שלכם נשארת מושלמת ולא ניתנת להפרכה. למעשה, לא היו בכלל חולים חרדים בקורונה. זו הייתה תעמולה של מיזרוחניקים (בעצם ביד עם דרעי המיזרוחניק שכשר הפנים הצביע על כך שבזמן שבו הוא דיבר מספר החולים החרדים יה כמעט חצי מכלל החולים).

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

ומי שרוצה קב חרובים, העצה היעוצה היא לגדל אותם ולא לשנורר אותם ולייבב על אנטישמיות כשאינו מקבל אותם (למרות שהוא כן מקבל, הרבה יותר מקב בארבע אמות).

ישראל סבא הגיב לפני חודש 1

היה יותר חולים כי גרים יותר בצניעות בצפיפות ומשפחות ברוכות ילדים (זה בטח משגע את ליברמן ואת הבן של טומי לפיד) אבל לא היו יותר מתים תבדקו אותי

ישראל סבא הגיב לפני חודש 1

אין תשובות.

ישראל סבא הגיב לפני חודש 1

אגב לא כותבים “חוצמזה” אלא “חוץ מזה” סתם לידע כללי

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

סבא קשישא.
אני נוהג לכתוב כך, כי זה סלנג מקובל וחביב עליי. מכיוון שיש בהודעותיך הקודמות כל כך הרבה טעויות כתיב, ממש מוזר בעיניי לקבל דווקא ממך תיקונים.
אבל תודה על השיעור.

שמואל הגיב לפני חודש 1

אתמול אמר לי מכר חילוני

איך לחרדים יש כזו חוצפה? גם לקבל הטבות ותקציבים, גם לפטור את עצמם מכל עול אזרחי ואחרי זה לצפצף על כולם בקורונה?

לא ידעתי מה לענות לו.

השאר תגובה