הרהורים על ביבי

שו"תקטגוריה: כלליהרהורים על ביבי
י' שאל לפני 7 שנים

בס"ד
 
אני קורא כמו כולם על ההתפתחויות בחקירתו של ראש הממשלה, ומשום מה זז באי נוחות על הכיסא. אכן בעיני ביבי הוא אדם שראוי להערכה, אך גם אם לא נשפוט זאת במשקפיים שלי, הוא באמת עשה דברים רבים למען המדינה ובטחונה ומגיע לו על כך טיפת הערכה.
 
אני רוצה לשאול, האם לדעתך לא היה ראוי שבמשפטים מעין אלו, יוותרו על סעיפים מסויימים באישום, בזכות הדברים הרבים שעשה למעננו? האם מידת הדין לא נותנת כן, שלא נדון את ראש ממשלתינו כאחרון הפושעים בישראל? מה הגבול בין הצורך והרצון למצות את מידת הדין בבחינת ייקוב הדין את ההר, לבין הרצון והצורך לעשות טובה למען מי שעשה בשבילנו כ"כ הרבה ? 
 
אשמח לתשובתך, (ואולי בכלל נתתי לך רעיון למאמר נוסף ונצא נשכרים עוד יותר..)

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 7 שנים

בשביל זה יש טיעונים לעונש. הדיון המשפטי צריך להיות שוויוני לכל אזרח. בטיעונים לעונש מתחשבים ברקע, בתרומה לחברה, באופי וכו'.
אגב, אזרחים רבים תרמו למדינה לא פחות ממנו. בתפקידו כראש ממשלה הוא לא סתם מוסר את נפשו אלא רוצה בתפקיד ובכבוד שנלווה אליו. נשיאה בתפקיד שהוא עבודה עם משכורת אינה מקנה זכויות לדעתי. רק מי שעושה מעבר לחובתו או מתנדב יכול להיחשב בעל זכויות.

י' הגיב לפני 7 שנים

אוקי תודה לא ידעתי שאכן מתחשבים בזה בטיעונים לעונש.
בהקשר הנ"ל, עלתה לי השאלה למה מלך ישראל לא דן ולא דנים אותו? האם בגלל שקרתה בעיה עם מלך אחד (ינאי כמדומני) שסרח כבר צריך לגזור שלא דנים אף מלך? הרי ההשלכות של זה מסוכנות מאוד כשהמלך יודע שאינו בר דין כלל. ומה ראו חזל לגזור כן?

מיכי צוות הגיב לפני 7 שנים

ראה מעשה שהיה בסנהדרין יט ע"א. אמנם למסקנה מלך מבית דוד דן ודנים אותו ורק מלך גוי ומלך ישראל (להבדיל מבית דוד) לא משןם מעשה שהיה (כי לא יקבל את הדין).

השאר תגובה

Back to top button