מה דעת הרב על 'דעת אמת'

שו”תקטגוריה: מחשבהמה דעת הרב על 'דעת אמת'
Avner שאל לפני 2 שנים

שלום, ישנו אתר למשתמש טוויטר בשם ‘דעת אמת’ אשר מפרסם בין השאר צילומים של רבנים אומרים דברים מוזרים. בדרך כלל לא מדובר בדרשנות והגות, אלא בשעורי דף יומי בבקיאות.
היום לשם דוגמא הראו את הרב לאו מלמד על ביאה על פחות מבת 3.
האם לדעת הרב כדאי להימנע מללמד דפים אלו בגמרא? ללמד אבל לא לצלם לשידור פומבי?
האם יש בכלל משמעות ללימוד הסוגיות המוזרות האלו? 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

הבחור (ירון ידען) הוא ראש כולל שיצא בשאלה ומאז ברוב תסכולו מחפש את התורה והיהדות מתחת לאדמה. יש לו פה ושם כמה טענות טובות, ויש הרבה שהן פחות טובות. זו מאלו הפחות טובות. כבר מזמן חשבתי שחינוכו החרדי (אחרי שחזר בתשובה) הוא שעומד בעוכריו כי הוא תוקף יהדות בעייתית מאד (שעליה חינכו אותו). למשל הוא מוצא טעויות מדעיות בגמרא ועושה מזה קושיא. הוא רואה בזה פירכא בגלל חינוכו החרדי שהאמוראים היו שרפי מעלה שלא יכולים לטעות. חבל על דאבדין. זה מפירותיו הבאושים של החינוך החרדי שהוא ילדותי ובעייתי מאד.
באשר לביאה של פחות מבת ג, זוהי סוגיא שבהחלט צריכה דיון ואיני רואה בה שום דבר מוזר. צריך לבחון האם ביאה כזאת היא ביאה ומה משמעותה. מה רע בדיון כזה? וכי המליצו שם לבוא על בת ג בפועל? אפשר ללמוד הכל, לצלם ולהפיץ, ורוב ככל הסוגיות שנראות לך הזויות אינן כאלה. לעתים עוסקים במקרים שלא יתממשו אבל גם זה כדי לברר את עקרונות ההלכה (ראה מאמרי על האוקימתות כאן באתר). אפשר ללמוד ולצלם ולהפיץ, ומומלץ מאד להתעלם מקשקשנים מסוגו של ירון ידען, ובוודאי לא לתת להם להשפיע על בחירות שלך מה ללמוד ומה לצלם. הוא רק מעורר בי רחמנות על אדם מתוסכל.

השאר תגובה