נדרים

Avi שאל לפני 2 שנים

שלום כבוד הרב
אני עשיתי נדר לא לדבר עם מתקשרות/נומרולוגיות וכו
אני לא עומדת בזה וכן מוצאת את עצמי צריכה הכוונה מהם 
האם אפשר ואיך מפרים את הנדר?
תודה

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

שלום רב.
אני לא חושב שתמצאי רב שיתיר לך את הנדר (או שבועה) הזה, כי בין כה וכה יש איסור דאורייתא לעשות זאת. מסיבה זו גם אם יתירו לך את הנדר הדבר עדיין יהיה אסור, אז מה תרוויחי?!
ברוב המקרים מדובר בשטויות חסרות שחר של רמאים שרלטנים או סתם טיפשים. אבל גם אם במקרה יש מישהו שנראה לך אמיתי, ואפילו נניח שזה לא רק בגלל שפספסת את הרמאות שלו/ה, אסור מדאורייתא לסמוך על מה שהם אומרים.

ק הגיב לפני 2 שנים

הרב, אולי שתשאל אותך או איזה רב את ספקותיה בחייה או בהעלמת פרטים אישיים.
בבחינת חכם עדיף על נביא עדיף על מתקשר עדיף על ספק מתקשר וכנראה שרלטן.

Avi הגיב לפני 2 שנים

תודה על תשובתך כבוד הרב
שאלתי היא האם הנדר הזה בכלל נחשב? כי נדרתי על משהו שהוא גם ככה אסור והשתמשתי בלשון ״אני נודרת בנדר וקבלה לא להתקרב״ מה דיני אם נכשלתי בזה שוב?
אודה על תגובתך

mikyab צוות הגיב לפני 2 שנים

זו שבועה בלשון נדר (כי אסרת על עצמך מעשה ולא חפץ). לרוב הדעות יש בכך שבועה, ושבועה לא לעשות איסור לא חלה, אלא אולי כנדרי זירוזין. אבל כל זה לא משנה, כי בלי קשר לנדר או לשבועה את עוברת איסור בכך שאת נזקקת לאנשים כאלה, גם אם אין כאן לא נדר ולא שבועה. זה לא רלוונטי מכאן והלאה. לגבי מה שהיה, כבר כתבתי שאין מקום להתיר נדר או שבועה כאלה. את יכולה לעשות תשובה שלימה ולקבל על עצמך לא לחזור על כך שוב. וגדולה תשובה מאהבה שהופכת זדונות לזכויות.
כפי שהציעו כאן, אם יש לך שאלות ותהיות שאת רוצה להתייעץ, עדיף לפנות לאדם חכם או לרב (חכם) ולהיוועץ בו. לפנות למכשפים וקוסמים זה מדרכי האמורי ואסור.

השאר תגובה

Back to top button