נתינת סמארטפון לשימוש לא צנוע

שו”תקטגוריה: כללינתינת סמארטפון לשימוש לא צנוע
ק שאל לפני 4 חודשים

בס”ד
שלום לכבוד הרב,
רציתי לשאול שאלה שנגעה להלכה למעשה ולא ידעתי כיצד להתנהג, בחור/ילד מאחד הישיבות הטובות (אם לא הכי) משיעור א’ (17) ישב לידי באוטובוס וקצת דיברנו לאחר מכן ביקש להתסתכל על כמה דברים בסמארטפון כי לטענתו הנסיעה ארוכה והוא משולל אמצעים שיעבירו לו את הזמן בעקבות הישיבה. ולטענתו יש לו פלאפון בבית והוא חושב שככה זה יותר טוב.
אז נתתי לו וישבתי לידו, וראיתי שרוב הזמן הוא רואה ביוטיוב shorts (בחינת טיקטוק), כל מיני סרטונים שברובם הוא נתקע על צפייה על סרטוני בנות פחות צנועות למשל שעושות שפגאט על מתקני מים ובובות או שגברים מתחילים איתן וכו’.
בקיצור לא ידעתי מה ראוי לעשות, מצד אחד אני חושב שזה לאו דווקא טוב להגביל צפייה וחוסר היכרות עם העולם ושאדם צריך לבחור את ההתנהלות הדתית שלו מתוך בחירה, אבל מצד שני יש כאן לפני עיוור ולמה זה צריך להיות על “חשבוני”.
אז אחרי התלבטות של כ15 דק’ בסוף ביקשתי את הטלפון חזרה, אבל מה הרב חושב שראוי לעשות?
על הצד שיש לו באמת פלאפון זה נשמע לי יותר בעייתי אבל זה לא לגמרי הסתדר לי בגלל שלא נראה שכל כך ידע להשתמש וגם אמר כמה דברים סותרים.
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 חודשים

איני יודע לענות תשובה כללית. אני חושב שאם אלו הדברים שהוא מסתכל עליהם אין טעם לתת לו. אם יש לו טלפון בבית שישתמש בו. אם מדובר לצורך קונקרטי אז בהחלט כן. אבל לתת לו להעברת הזמן לא הייתי עושה זאת.

. הגיב לפני 4 חודשים

הבנתי אז טעיתי שלא לקחתי מיד.
בתחילה זה לשם כך שרצה לקרוא על מסלולים חרדים לצבא. (השמד?..)

השאר תגובה

Back to top button