רב המורה להפר הנחיות קורונה, האם אפשר לסמוך על פסיקותיו בעניינים אחרים ?

שו”תקטגוריה: הלכהרב המורה להפר הנחיות קורונה, האם אפשר לסמוך על פסיקותיו בעניינים אחרים ?
בנימין גורלין שאל לפני 6 ימים

של רב,
אשמח לתשובה מנומקת, תודה
בנימין

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 6 ימים

לא צריך לסמוך על פסיקות של אף רב בשום תחום. אבל אם יש מישהו שאינו בר הכי והוא בוחר לעצמו רב, לא הייתי ממליץ לו לבחור ברב הזה כרבו.

רוני א׳ הגיב לפני 6 ימים

בנימין .ג אתה חרדי או שהיית פעם?

בנימין גורלין הגיב לפני 4 ימים

שלום רוני א’, נפלתי בחריידיות בזמנו למשך כ 20 שנה… ברוך שפטרנו

ולבינייומין אמר –

א. האם יש לסמוך על סברותיו וטי מי שנכשל בחיידיוס והיה אדוק בזה במשך עשרים שנה? יעויין ברמב”ם על בעלי תשובה שדרכם להיות שפלים וענווים… 🙂

ב. האם מותר צסמוך בענייני רפואה על פרופ’ יורם לס ופרופ’ אודי קימרון ועוד, שדעתם שקצת מגזימים בסגירת החיים בשל הקורונה שאחוזי התחלואה הקשה והתמותה בין נשאיה נמוכים למדיי? ואינם עולים על שפעת?

בברוכ, שימשויין לייץ, דת”ל גמור, שלא נכשל מימיו בחריידיות 🙂

מיכי הגיב לפני 4 ימים

שצ”ל, אזכור שמו של השוטה לס יש בו ממש משום סיכון הציבור. העובדה שקשקשן שלא יודע מה הוא שח מחזיק בתואר פרופסור לא נותנת גושפנקה לשטויות שהוא אומר. והבעיה שזה נותן לגיטימציה לכל מיני חכמולוגים לזלזל במצב. כבר כיום מנהלי מחלקות ובתי חולים אומרים שהמערכת על סף קריסה ואנשים מתים מסיבות בנאליות (כמו זיהום או דלקת) בגלל העומס. וזה עם כל הצעדים וההיערכות. אז אנא לא להפיץ את דברי האיוולת הללו ברבים.

בס”ד כ”ח באלול תש”פ

לרמד”א – שלום רב,

לא רק פרופ’ יורם לס. אף פרופ’ אודי קימרון, פרופ’ מוטי גרליץ, ופרופ’ אריאל מוניץ, ארבעתם מהפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ת”א – סוברים שהתבהלה והדרישה לסגר מוגזמים, ראה למשל במאמרם ‘התחזיות האפוקליפטיות פשוט אינן מתקיימות’ (אתר ‘הארץ’, מיום 10/9/20),

יש בחלק מהנתונית הגדלה וניפוח, שנועדו להגדיל את הבהלה ולהמריץ לנקיטת צעדי סגר חמורים. דרך משל: איש לא טרח להגיב לטענתו של פרופ’ לס שבדיקות הקורונה אינן מבחינות בין נגיף חי לנגיף מת; העליה במספר ה’נדבקים’ נובעת מעליה במספר ה’נבדקים’; רושמים כנפטרים מקורונה גם את מ י שנפטר ממחלות אחרות, משום שהיה גם ‘חיובי’ לקורונה; ניפחו את מספר הערים ה’אדומות’ ע”י צירוף בני ישיבות הרשומים בעיר אך אינם נמצאים בעיר בפועל; העומס בבתי החולים הוא בירושלים ובצפון, וכנראה נובע מהעליה במספר החולים המגיעים לטיפול מהמיגזר הערבי.

חמורה לא פחות היא העובדה שמשרד הבריאות משדר ‘מסר כפול’. דורשים הגבלות מחמירות על בתי כנסת, הרבה פחות מחמירים על מסעדות ומכוני כושר, ומתירים את הרצועה לגמרי לגבי הפגנות של שמאלנים ואנרכיסטים. במצב זה מתעורר הרושם ש’הכל פוליטיקה’ ובסוף ‘אלו ואלו בצפצוף מצפצפים’.

לענ”ד היו צריכים לתת הנחיה כללית ברורה. דרישה לעטות מסיכות במקום ציבורי, התרת התכנסות רק עם שמירת מרחק של 2 מטר מאדם לאדם, כשבכל מרחב יהיה ‘נאמן קורונה’ שיפעיל שיקול דעת מחייב לפי המצב.

כן היה צריך להעביר את הטיפול לפיקוד העורף, בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות וקציני הביטחון שלהן. כפי שהעיד האלוף (מיל.) מתן וילנאי, ישנן תוכניות מפורטות ומתורגלות של פיקוד העורף, שכל קב”ט מקומי יודע ומתורגל להפעילן. במקום למסור את העבודה למי שמתורגל בה ומכיר היטב את תנאי המקום – מסבכים את המצב ע”י מערכת מרכזית שאינה ערוכה לטיפול מהיר.

בברכת ‘בריאות גופא ונהורא מעליא, ש”צ

בנימין גורלין הגיב לפני 4 ימים

ש”צ יקר, מי יהיה “נאמן קורונה” במרחב החריידי, האם החריידים יסכימו לנאמן גוי, חילוני או דת”ל (רח”ל), הרי ברור שאין בנמצא חריידי שיפעיל שיקול דעת… בעצם, אולי חיים. ק יתאים לתפקיד, הרי כל החריידים מודים שהוא היחיד מבני שבטם אשר ביכולתו להפעיל שיקול דעת ?

mikyab צוות הגיב לפני 4 ימים

כדאי קצת לקרוא ולשמוע על קביעותיו ותחזיותיו המלומדות של לס האידיוט, כדי להבין את משקלן של דעותיו וכיצד ראוי להתייחס אליהן.
תוכל למשל לשמוע קצת אצל גיא זוהר, הצד השני. כמה דקות ממצות:
https://www.facebook.com/100Tzad/videos/%D7%94%D7%9E%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C-%D7%99%D7%95%D7%A8%D7%9D-%D7%9C%D7%A1/1535184796688979/
ממליץ בחום להקשיב. ממצה ומרשים.

mikyab צוות הגיב לפני 3 ימים

הנה מאגר אינסופי של נאמני קורונה חרדים:
https://news.walla.co.il/item/3387330

mikyab צוות הגיב לפני 3 ימים

כאן יש לך עוד כמה נאמני קורונה:
https://news.walla.co.il/item/3386100

mikyab צוות הגיב לפני 3 ימים

והנה עוד עילוי נאמן קורונה פוטנציאלי:
https://rotter.net/forum/scoops1/654975.shtml

פרטי הכתבה הגיב לפני 3 ימים

‘מתן וילנאי: בגלל הפוליטיקה לא הופעלו תוכניות החירום’, באתר ‘ערוץ 7)

השאר תגובה