תאוות ואמת ודיפ סטייט

שו”תקטגוריה: כלליתאוות ואמת ודיפ סטייט
דוד שאל לפני 6 חודשים

שלום הרב
1 מה הרב חושב על טענה שאין ביכולת אדם לגבש תפיסת עולם אמונית אמיתית אם לא עיבד וזיכך את מידותיו והתגבר על תאוותיו מכיון שאלו יכולים לעוות את החשיבה טענה שנשמעת בציבור החרדי שגם מסבירה למה אין אפשרות לפתח חשיבה עצמאית שכן רק הגדוילים הצליחו לשבר לשבר את היצר וכו’ אך לעצם הטענה למה לא סביר שאדם בעל יצרים עזים מודעים ושלא לא יגיע להשגת האמת והפיתרון כנ”ל עבודת המידות וכו’ 
2  מה דעת הרב לגבי טענת הדיפ סטייט במשטרה פרקליטות וכו’ וכו’ בפרט לעניין נתניהו האם הרב חושב שישנה אכיפה סלקטיבית ומה דעת הרב עליו באופן כללי

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 6 חודשים

1. אני חושב שהחשש לעולם קיים, וסביר להתחשב בו אבל לא נכון להימנע משום כך מגיבוש עמדות. צריך להשתדל להתגבר על ההטיות.
מעבר לזה, אף אדם לא שבר לגמרי את יצריו, גדול ככל שיהיה. לכן לפי ההיגיון הזה אף אחד לא יכול לגבש עמדות. ומדוע השני בדור יכול ולא ישאיר הכל לגדול הדור? ומי בכלל קובע מיהו גדול הדור? והאם גדול הדור בתורה הוא גם גדול הדור במידות?
2. שאלה כללית מדיי. ככלל, אני מסכים שמפריזים בכוח ובחסינות שרוצים להעניק למוסדות הללו, אבל יש להם חשיבות. ולא נכון שהנבחרים יעשו כל מה שעולה על דעתם. אני מתרשם שיש אכיפה סלקטיבית מדי פעם, ובוודאי שהיחס לנתניהו אינו יחס רגיל. אבל הוא הרוויח זאת ביושר. דעתי האישית עליו שהוא צריך ללכת אתמול, בין אם יורשע ובין אם לאו. זמנו תם. הוא מושחת ונהנתן, לא יודע להפעיל אנשים ומנטרל כל מי שסביבו, והוא מרגי בעל הבית בצורה מוגזמת. לדעתי בשום אופן אין להצביע לו ו/או לכל מי שממליץ עליו כראש ממשלה. 

ראובן הגיב לפני 6 חודשים

לגבי נתניהו, מצידי שראש הממשלה יהיה פדופיל רוצח ואנס בחייו הפרטיים.
השאלה היחידה מבחינתי היא מי עדיף למדינה כראש הממשלה, תשובה לשאלה זו די ברורה, ביבי עדיף על גנץ בכמה רמות, קשרים ויחסים כאלה עם שאר מדינות אין לגנץ סיכוי לפתח.
בכל מצב גם אם אתה חולק על נק’ זו וסובר שגנץ עדיף מהבחינה הזו, די משעשע לראות כיצד התעלמת מהנק’ העיקרית שעליה צריך להיות מוסב הדיון.
אתה אמנם יכול לטעון שהאופי של ביבי גורם לו להיות ראש ממשלה גרוע, אבל זו טענה קלושה בפרט שלא הדגשת אותה, מדבריך נראה היטב שדיונך הוא פרסנולי, אני חשבתי שה”עמך” רגיל ללקות בזה, פלא בעיני שגם אתה נכשלת בזה.
וכפי שאמרו ”אם בארזים נפלה שלהבת מה יאמרו אזובי הקיר…”

mikyab צוות הגיב לפני 6 חודשים

לעתי בגלל כל הנ”ל הוא ראש ממשלה גרוע (מאד). לזה ורק לזה התכוונתי. אני לא מחפש מנהיג ולא מחנך.

ראובן הגיב לפני 5 חודשים

https://www.facebook.com/erez.tadmor.9/videos/10156416626792109/

דוגמא לרב שליט”א, כשאני רואה דברים כאלה, כל הטענות על המושחתות של ביבי מעלות בי גיחוך, אם לא זלזול בעדריות התקשורתית.
ממליץ בחום לרב לצפות, קטע קצר בן 50 שניות.

mikyab צוות הגיב לפני 5 חודשים

עכשיו השתכנעתי. נוק אאוט.

השאר תגובה