האם הרפורמה של לוין הינה קץ הדמוקרטיה?

שו"תקטגוריה: כלליהאם הרפורמה של לוין הינה קץ הדמוקרטיה?
שמעון שאל לפני 4 שבועות

שלום,
אני לא מעורה בענינים פוליטים ורוצה לדעת האם הרפורמה אכן מרחיקת לכת ומובילה לדיקטטורה.
אני מבולבל (ואולי קצת חרד) כי קולות שנחשבו ונחשבים ״ימנים״ יוצאים נגדה. מה האמת?
תודה

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 שבועות

כתבתי על כך כאן ועוד יהיה בטור הבא. לדעתי היא לא מובילה לדיקטטורה אבל היא אכן רעה מאד. זה ש"ימניים" יוצאים נגדה זה רק לברכה. לדעתי הימניים כולם צריכים לצאת נגדה כי הרפורמה מבטאת גישה שמאלנית מובהקת. הימין בהגדרתו המקובלת דוגל בצמצום כוחו של השלטון ובחיזוק מערכת המשפט וזכויות הפרט והאזרח. זהו ליברליזם. השמאל, לעומת זאת, דוגל בצנטרליזם וריכוז כוח אצל הממשלה, גם על חשבון זכויות הפרט. לכן פלא בעיניי שלא כל הימין נמצא בכיכרות.

א הגיב לפני 4 שבועות

הימין דוגל אמנם בצמצום הכח השלטוני, אבל דווקא בגלל זה הוא מעדיף לשים אותו בידי מי שיש עליו פיקוח ציבורי (בקלפי) ולא בידי גורמים שלטוניים אחרים שלא מייצגים את הציבור. להבנתי הרעיון לתת את הכח בידי קבוצת חכמים מורמת מעם שלא מחויבת לעם, הוא הרעיון היותר שמאלי שמוצע כעת. כזה שממשיך את הגותו הפוליטית של אפלטון. בית המשפט הנוכחי שביטל את זכות העמידה ושלח את ידו גם לספר החוקים, הפך עצמו לשחקן פוליטי לכל דבר. דא עקא שהוא איננו נבחר על ידי הציבור. כך שהרפורמה מחזירה את השלטון לעם במובן הפשוט של המושג. אי אפשר עוד לראות בבית משפט שפועל כאילו 'הכל שפיט' – מגן זכויות אדם בלבד.

mikyab123 הגיב לפני 4 שבועות

לא מסכים בכלל. אבל זה יידון טוב יותר בטור הבא.

א הגיב לפני 4 שבועות

דיון זה טוב, בתקווה שיהיה לגופו של עניין ולא לגופו של אדם, מנומק ולא הצהרתי.

הפוסק האחרון הגיב לפני 4 שבועות

המלחמה אינה בין ימין לשמאל אלא בין אלו הנהנים מהמצב הקיים לשאינם.

מי שנהנה מהמצב הקיים מבחינה קרייריסטית, משאביסטית, חזיריסטית, אליטיסטית, יתנגד לכל רפורמה שפוגעת בו.

לכן, אם אתה מוצא מישהו המתנגד לרפורמה תנסה לברר כיצד הוא נהנה מהמצב הקיים. הנאה חומרית, כפשוטו וכמשמעו. בהתעלם מבלבולי שכל פסאודו-פילוסופיים להולכת שולל ולהסוואת האמת.

ב הגיב לפני 4 שבועות

שום ימני לא יכול לתמוך בבית משפט פרוגרסיבי. הפרוגרסיבים מתמקדים לא בזכויות הפרט אלא בחוסר הזכויות של הכלל. הוא חותר תחת זכות הפרטים להתאגד ללאום. בג"ץ לא דואג רק לזכויות הפרט של האזרחים אלא גם לזכויות הפרט של האויבים שאינם אזרחים. למשל הוא לא מאפשר למדינה להילחם באויב כקולקטיב וככה מונע פעולות תגמול ומנע. הוא יכול לחשוב ככה אבל לא לכפות את זה על הציבור. ובמקרה שלנו זה לא בית משפט אלא שלטון לכל דבר. כשהוא רוצה לעשות משהוא אז הוא מפרש חוק באיזהשהיא צורה כדי שיאמר את מה שהוא רוצה ולחייב את השלטון לנהוג על פיו. זו פשוט דיקטטורה רק בלי אחריות ( רילאיביליטי) ונתינת דין וחשבון לאף אחד ( אקאונטביליטי) . הרפורמה היא נסיון להילחם עם שמאלנים בשמאלנות. כלומר מה שמותר ליריב מותר גם לי במלחמה עימו למרות שאני לא מאמין בזה ביחס שביני לבין עצמי ( ביחס הפרטים של הקולקטיב הימני או הלאומי).

פרוגרסיבי זה לא ליברלי. זה אנטי ליברלי. ורוב המוחלט של המשפטנים למיניהם הם פרוגרסיבים ( זה לא מקרי כמובן . זה נובע מהאופי של המקצוע).

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

וואו, כמה סיסמאות בטוקבק אחד. גיבוב חסר שחר וחסר כל בסיס. ניכר שאתה פשוט לא מכיר בכלל את פסיקותיו של ביהמ"ש העליון וחי משטיפות מוח מנותקות.

ב הגיב לפני 4 שבועות

ישפוט הקורא

גבריאל הגיב לפני 4 שבועות

יש באוצר המדינה כ- 200 מליארד דולר שנקנו בזכות עמלם של אנשי ההייטק ואחרי המהפכה הם יחולקו בין אוסף מקורבים מושחתים שיעבירו את הכסף לחשבונות באיי ג'רזי כמו ביבי ואז יעזבו את הארץ וישאירו אותנו עם שוקת שבורה.

הם ידברו גבוהה גבוהה על משילות, יהדות וכמובן ילכו למפלטו האחרון של המנוול – הפטריוטיות!

ב הגיב לפני 4 שבועות

גבריאל
כל הפוסל במומו פוסל

השאר תגובה

Back to top button