אחרי רבים

EA שאל לפני 3 שבועות

איך לומדים רוב של תשע חנויות מרוב של דיינים ? הרי בראשון מדובר בהסתברות נטו, ואילו בשני אין כאן עניין של הסתברות אלא של סברות אלו כנגד אלו ובלית ברירה הולכים אחר הרוב. זה לא אותו יסוד. 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שבועות

לא הבנתי את השאלה. אתה רוצה פרומו לשיעור הבא?

EA הגיב לפני 3 שבועות

😂לא. עליתי את הנושא לשלחן שבת והשאלה הזאת עלתה.
לא ידעתי שהיית מדבר על זה בשיעור הבא.
בסיידר.

מתן הגיב לפני 3 שבועות

מחילה על ניצול השרשור, לא רציתי לפתוח על זה שאלה חדשה. היה פעם ציטוט באתר, לצד הציטוט של הרב קוק בשמונה קבצים, ציטוט נוסף, אם אינני טועה של המהר"ל, על כך שאין לרחק מן השכל שום בירור וחקירה, או משהו מעין זה. אשמח להפניה למקור זה, בין אם מהרב ובין אם ממישהו שזוכר את הציטוט. תודה רבה

mikyab צוות הגיב לפני 3 שבועות

ךצערי לא זוכר.
גם אורן העורך לא.

מתן הגיב לפני 3 שבועות

תודה, אם יש מישהו שכן זוכר אשמח שיגיד. זה היה עד ממש לא מזמן, לא יותר מכמה שבועות…

שמואל הגיב לפני 3 שבועות

“ולכך אין ראוי להרחיק שום דבר המתנגד אל דעתו, לאהבת החקירה וידיעה… אף אם הדברים הם נגד אמונתו ודתו, אין לומר אליו: אל תדבר ותסתום דברי פיך, שאם כן, לא יהיה בירור הדת. ואדרבא, דבר כמו זה אומרים: תדבר ככל חפצך… כי העלם דברי המתנגד בדת, אין זה (אלא) רק בטול וחולשת הדת… כי השכל מחייב שלא יהיה מניעה מזה כלל ולסגור פיו של אדם בדבר שהוא מגיע אל הדת, רק פתשגן הדת נתונה אל הכל… וע”י זה האדם בא אל תוכן אמתת דברים ולעמוד על האמת הגמור, ואין הסגר לדברים כמו אלו. כי כל גבור שרוצה להתנגד על אחד להראות גבורתו, הוא חפץ מאוד שאותו שבא כנגדו יתגבר בכל אשר יוכל, ואז, אם ינצח [את] אותו הגבור שבא להתגבר כנגדו נראה שהמנצח גבור ביותר.” (באר הגולה, באר שביעי, המהר”ל מפראג).

מתן הגיב לפני 3 שבועות

תודה רבה!

השאר תגובה

Back to top button