גאולה?

שו"תגאולה?
' שאל לפני 4 שנים

האם הרב חושב שיהיה בית מקדש שלישי ותבוא הגאולה? לכאורה זה נשמע נחמד והכל אבל מה נעשה יום אחרי הגאולה? החיים נשמעים די משעמימים 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 שנים

אין לי מושג. אני לא רואה למה שיהיה יותר משעמם מהיום.

יוסי הגיב לפני 4 שנים

מה הכוונה אין לי מושג? מה הרב כן יודע לגבי מה שכתוב בתורה ומה שאמרו חז"ל לגבי הגאולה ומה הרב חושב על זה

mikyab צוות הגיב לפני 4 שנים

מה לא ברור במילים "אין לי מושג"? נדמה לי שיש להן משמעות חד משמעית בשפה שלנו.

יוסי הגיב לפני 4 שנים

אם הרב יוכל קצת להרחיב בסוגיא האם יש בסיס לאמונה באחד מעיקרי האמונה ביאת המשיח ומה היו הצדדים של הרב להאמין או לא להאמין בביאת המשיח כשהרב עסק בסוגיא זו

שי זילברשטיין הגיב לפני 4 שנים

יוסי, אולי ציטוט מהרמב"ם במשנה תורה יעזור:
" ולעולם לא יתעסק אדם בדברי ההגדות, ולא יאריך בדברי מדרשות האמורים בעניינים אלו וכיוצא בהן; ולא ישימם עיקר–שאינן מביאין לא לידי אהבה, ולא לידי יראה. וכן לא יחשב הקיצין; אמרו חכמים, תפוח דעתן של מחשבי קיצין. אלא יחכה ויאמין בכלל הדבר, כמו שביארנו."

יוסי הגיב לפני 4 שנים

מי מדבר על להאריך? הרב לא מאמין בביאת משיח השאלה היא איך הגיע למסקנה הזאת

mikyab צוות הגיב לפני 4 שנים

יוסי, איך אתה יודע שאני לא מאמין? בשאלה אתה שואל לדעתי, וכעת אתה גם עונה? ובכלל, אתה שאלת על השעמום וכעת עברת לעסוק בתיאולוגיה?
יש מסורת שמשיח אמור להגיע, אבל לא ברור לי האם היא מבוססת על מידע שניתן בסיני או בנבואה או על פרשנות לנבואות (שכידוע ניתן לפרשן בצורות שונות), או שמא על מאוויי לב (שמבססים פרשנות מסוימת). מעבר לזה, אין לי מושג מה אמור לקרות כשהוא יבוא, למרות שעושה רושם שלך יש מידע מוצק יותר בנושא.

יוסי הגיב לפני 4 שנים

אם אני שואל אדם אם הוא מאמין בה' והוא עונה שאין לו מושג הוא איננו מאמין בה' ז"א הוא לא חושב שאין אבל אין לו ידיעה שיש ולכן הוא איננו מאמין לא במובן של שלילה אלא במובן שחסרה לו הידיעה וממילא הוא איננו מאמין . אני לא שאלתי על השעמום רק הגבתי תודה על התשובה הנושא מעניין השאלה היא כמה חשיבות הרב נותן לסוגיא ואולי הרב יכול בהזדמנות לפרט עוד קצת מה שכן זה לא בוער יש זמן עד שיבוא ינון

שי זילברשטיין הגיב לפני 4 שנים

יוסי, באמת שאלה טובה למה האמונה הזאת כל כך קריטית. את ההלכה אני יכול לקיים גם ללא האמונה הזאת, אז ברור לי מה כל כך קריטי בה.

לפי הרמב"ם החכמים מתאווים למשיח כי אז יוכלו לעסוק בדעת ה' ללא מפריעים, אני לא חושב שאנשים כל כך חושבים על זה. אם תשאל אדם מן השורה למה הוא מצפה למשיח אני לא חושב שתמצא תשובה בנוסח "כי אז הצדק ישלוט בעולם", אלא "כי אז יהיה כיף". כך שגם אלו המצהירים שהם מאמינים בבואו של המשיח אין לזה כל ערך דתי אלא צורך קיומי חילוני.

mikyab צוות הגיב לפני 4 שנים

חשיבות קטנה מאד.

השאר תגובה

Back to top button