"גניבת" הבחירות

שו"תקטגוריה: מוסר"גניבת" הבחירות
לייזר שאל לפני 3 שנים

מה דעתו של הרב לגבי הטענות על "גניבת" הבחירות בידי בנט?
כלומר, האם הצעד שבנט נקט צודק מבחינה מוסרית?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

אני לא מבין את הטענה התימהונית הזאת. הוא לא גנב מאומה. הוא אמר קודם שהוא פתוח לשני הכיוונים והוא בחר אחד מהם. יכולות להיות טענות על הבטחות שונות שלו (שחלקן נאמרו אחרי הבחירות) שלא קיים, מה שקורה לכולם כמובן. אבל אין כאן שום דבר מהותי שסותר את מצעו. להיפך, נדמה לי שמה שהוא עשה הוא מימוש  אופטימלי של מצעו בנסיבות הקיימות. תראה לי פוליטיקאי אחד שקיים את כל הבטחותיו.
בהינתן שהשקרן-המושחת הקיים לא מפנה את כסאו, וזו באמת גניבה אמיתית של הבחירות (כי בכך הוא מונע במו ידיו ממשלת ימין, בניגוד למה שהבטיח לבוחריו), היו לבנט שתי אפשרויות: בחירות חדשות (שבהן ייתכן שהיה נמחק, מה שבטח לא היה מביא למימוש המצע שלו) או ללכת עם לפיד וחבורתו מה שיביא למימוש חלקי. בחירה הגיונית ומתבקשת.
התעמולה כאילו זו ממשלת שמאל, או שהיא  נשענת על הערבים שינהלו אותה (מה שביבי עצמו המציא כמובן, כשהחליט בעצמו לנסות זאת, ולא עלתה בידו), אינה אלא עוד שקר דמגוגי מבית המדרש של השקרן המושחת וכלבלביו חסרי החוליות מהליכוד.

סנדומילוף הגיב לפני 3 שנים

[מה כוונת הטיעון שבבחירות חדשות ייתכן שהיה נמחק וכך לא יביא למימוש המצע. אם יימחק זאת אומרת מצביעיו דהשתא לא מעוניינים בפעולות שלו ולכן לא יצביעו לו אם יגיד במפורש שבמצב פלוני יקים ממשלה עם לפיד וכו'. אז כדי לממש את הצבעתם (שניתנה מתוך חוסר ידיעה, כפי שיוכח אם יחזרו בהם) הוא מתעלם מדעתם?
אולי הכוונה שמספיק שמיעוט ממצביעיו יעזבו ואז לא יעבור את אחוז החסימה.(אבל יש לדון טובא ברוב בתוך מפלגה כי כך נוצרת פירמידה שבסופו של דבר מיעוט מחזיק בגרעין שליטה פוליטי כאילו הוא רוב, דומני שזה נידון כאן פעם)]

. הגיב לפני 3 שנים

הרב אני חושב שזה ממש לא המצב כפי שאתה מתאר, ואם אני צודק במה שאכן קרה אשמח לשמוע מה תשובותך:
היה תקופה ארוכה שבה בנט אמר בגדול שהוא ישב עם כל ממשלה, אבל לקראת התקרבות הבחירות כשביבי התחיל עם הספינים נגדו כמו לגבי חתימה על המסמך שהם לא ישבו עם ערבים וכד'.
אז היה נק' מפנה אצל בנט. ולפי מה שזכור לי זה היה כשבאותו זמן בנט פחד שהוא ירד משמעותית (ואולי כבר ירד) בסקרים בגלל זה).

ומאותו שלב והלאה, הוא החליט לחתום על ההצהרה המפורסמת בערוץ 20 שלא ישב עם לפיד כרה"מ או לבנות ממשלה עם רע"מ וכד'. ומאותו רגע הכחיש לגמרי שהוא ישב עם לפיד. זה די ברור היה שהוא ניסה להציג כאילו חוזר בו מהאפשרות שהציג קודם.

אם ככה, אני חושב שבבירור היה שלב שבנט שמר על כוחו רק בעקבות אותו החתימה. ובאמת זה הסיבה שחלק ממבצעיו היו יכולים בנח להצביע לו. זה לא סתם הבטחת מצע בחירות, זה היה נק' מפנה.

**כל זה נכתב מזכרוני, לא בדקתי מחדש את הדברים**

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

סנדו, ענית לעצמך.

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

הגיב,
ולכן? אמרתי שהוא הפר הבטחה. אבל בנסיבות שנוצרו זו הפרה שניתן להצדיק אותה למען מימוש מיטבי של המצע שלו.

אבי הגיב לפני 3 שנים

כמו בכל דבר, בהפרות הבטחה יש מדרג.

הבטחה שניתנה רגע לפני בחירות, כמה פעמים ובאופן מסודר, וכל זה כשהוא ידע שיש סיכוי סביר מאוד שתופר – נמצא במקום גבוה במדרג. בערך כמו שגנץ עשה, רק קצת יותר גרוע.

תפור מראש הגיב לפני 3 שנים

בס"ד ל' בסין תשפ"א

ראו בכתבה 'אילה חסון: הכל היה תפור מראש' (באתר 'ערוץ 7) שביום שנתן הנשיא את המנדט לנתניהו' כבר סגרו בנט ולפיד את הקמת 'ממשלת השינוי'. לשבחו של בנט ייאמר, שאת הבטחתו ללפיד קיים בנאמנות 🙂

בברכה, שין צין לין

בנט יודע שחלק נכבד מה'בייס' שלו, 'לייטיותו קודמת לימניותו, והם יילכו אחריו גם אחרי 'שבירתו שמאלה, וכמוהם מרבית ה'ספונסרים' שלו'.

אינני מעלה על הדעת שבנט מצפה לשמור על ההתיישבות ועל יו"ש בממשלה שרוב שריה שמאלנים, והם שולטים במשרדי החוץ, הביטחון וביטחון הפנים, וכמובן לא ינקפו אצבע נגד לחצי המימשל האמריקני.

אבל יש לא מעט ממצביעי ימינה ותקוה חדשה, המאמינים שערכי דחיקת החרד"לים לצד ומציאת חן בעיני בעלי ההגמוניה השמאלנית ליברלית – קודמים לשמירת שלימות הארץ, העיקר בחיים היא מצב כלכלי טוב והשחררות מההגמוניה המעצבנת של רבני החרד"לים.

עכ"פ, למתוסכלים משלטון בהט-לפיד, תהיה נחמה בהתרת הקנאביס שממשלת השינוי מחוייבת לה. ניקי 'שאכטה' או צינגאלע', וניהנה מהחיים 🙂

בברכה, שאכטמאן צינגאלובסקי

תיקון הגיב לפני 3 שנים

בשורה האחרונה
… ניקח 'שאכטה'…

סטודנט הגיב לפני 3 שנים

שקלת טיפול?

מיסטרT הגיב לפני 3 שנים

"הבטחה שניתנה רגע לפני בחירות, כמה פעמים ובאופן מסודר, וכל זה כשהוא ידע שיש סיכוי סביר מאוד שתופר – נמצא במקום גבוה במדרג. בערך כמו שגנץ עשה, רק קצת יותר גרוע."

ביבי סיפח איזה פיסת אדמה אחרי שהבטיח לעשות את זה ועשה מזה מטעמים לפני אחת ממערכות הבחירות שהוא לקח אותנו אליה? כמדומני שלא.

אני אומר כבר שנים שלמדינה הזאת יש את הפוליטיקאים שמגיע לה, לא יותר ולא פחות. דמוקרטיה בפעולה. אם העם נוהג במנהיגיו בסטנדרט כפול, מה הפלא שהפוליטיקאים מבטיחים, אבל לא מבטיחים לקים?

הפוסק האחרון הגיב לפני 3 שנים

לבנט יש תואר במשפטים מהאונ' העברית. הוא יודע מה הוא עושה.

בס"ד א' בתמוז תשא"ף

למיסטר 1 – שלום רב

יש הבדל תהומי בין אי עמידתו של פוליטיקאי ביעדים שהציב לעצמו לבין 'פניית פרסה' המנוגדת ב-180 מעלות למדיניות המוצהרת.

נתניהו עומד איתן בהתנגדות ל'קידום תהליך השלום' כל עוד ה'פרטנר'. אינו מוכן לזנוח את דרך הטרור, ולכן הוא תקע במשך 12 שנים כל התקדמות ב'תהליך המדיני', או בשפה פחות מכובסת – מסירת שטחי מולדת לשלטון הטרור והחרבת יישובים.

פיתוח יישובי יו"ש והגברת ביטחונם הם משאת נפשו של נתניהו, והוא עושה מה שביכולת, אך עומד בפני אילוצים לא פשוטים. הלחצים הכבדים מבית ומחוץ גורמים לעיכובים טקטיים, אך האיסטרטגיה קבועה וקיימת.

לעומתו, מה שעשה בנט הוא 'פניית פרסה גמורה. הקמת ממשלה שרוב חבריה שמאלנים, והם שולטים בעמדות המפתח המדיניות והבטחוניות, – שר החוץ שר הבטחון ונשר לבטחון פנים – הם אנשי שמאל. כשיו"ר ועדת הפנים הוא איש רע"מ. התחייבות להסדיר בניה לא חוקית של ערבים ללא מחוייבות מקבילה להסדרת 'ההתיישבות הצעירה. כל אלה מראים בעליל ש'ימינה' הפכה ל'שמאלה'

יחי ההבדל התהומי 🙂

בברכה,, רימאן לובצ'בסקי

עצתו של דני דיין לבנט הגיב לפני 3 שנים

ראו בדברי דני דיין בכתבה: 'עצתו של דני דיין לבנט: אל תתפתה להוכיח שאתה ימני' (באתר 'ערוץ 7) על מידת 'ימניותם' של השניים. השילוב של ימין פושר עם שמאל נלהב, מסמן למרבה הצער מי יוביל.

ואין לנו להשען אלא על א"ש [אבינו שבשמים] שישלח את ישועתו (אולי ייתן ה' בליבה של א"ש [איילת שקד] להתפכח לפני תחילת הדהירה שמאלה).

בברכה, עי"ש

אבי הגיב לפני 3 שנים

מיסטרד, לא תוציא ממני אמירה שנתניהו מלך האמינות, אבל כאמור יש מדרג. בנט הבטיח מתוך ידיעה שממשלה עם לפיד היא דיל ברייקר להרבה בוחרים. האפשרות לקיים את ההבטחה הייתה לגמרי נגישה, בניגוד לנסיבות מדיניות שאולי השתנו (אמנם ייתכן שזה היה מוביל לבחירות).

בעיניי, דבר כזה לא היה בפוליטיקה הישראלית. ושים לב, בניגוד להרבה מהבוחרים, אני לא חושב שממשלה עם לפיד היא משהו מוקצה. הוא אדם לגיטימי לגמרי (אם כי רחוק מהדעות שלי).

בס"ד עש"ק ויצץ ציץ ויגמל שקדים תשא"ף

ג'ורג' בינבראום יועצו האסטרטגי של בנט, אמר בראיון בNBC שבנט עומד להשתנות כמו אריק שרון. ראו בכתבה: 'נתפסו בשקר: התיעוד שמביך את יו"ר ימינה', באתר 'כיפה'.

אז בכל זאת ינהל את המדינה בי.בי. Birnbaum & Bennet 🙂

בברכה, ברי גילינגר, מזכיר הנשכחות

ודבריו של קלמן ליבסקינד הגיב לפני 3 שנים

וראו בדברי קלמן ליבסקינד, 'בנו וימינה מציגים: על שקרים, רדיפת שררה והפניית גב לאידיאולוגיה', (באתר 'מעריב').

אם כי יש לומר לזכות בנט ושות', שמישהו צריך לממן את שירותיו של בירנבאום, והם כנראה מחוייבים בראש ובראשונה ל'ספונסרים' שלהם, ואלה כנראה לאו בדווקא ימניים 🙂

בברכה, בעל המאה

השאר תגובה

Back to top button