דעתך על הגישה הבייסיאנית

שו"תקטגוריה: כללידעתך על הגישה הבייסיאנית
בניה קורן שאל לפני 3 שנים

שלום
שמעתי אותך מדבר בראיון על בעיית האינדוקציה של יום כבעיה פתוחה. בעיניי, הפרשנות הבייסיאנית של תורת ההסתברות כמו גם התיאוריה של למידת מכונה נותנים הסברים טובים לאינדוקציה, שגם מוכיחים את עצמם בפועל (אם כי ברור לי שגם להם יש הנחות שספקן עיקש מספיק יוכל להעמיד פנים שהוא מערער עליהן, ולהפנות ל No free lunch theorems שנובעים מהיעדר ההנחות האלה). באופן כללי, נראה לי שבשנים האחרונות יש תנועה גדולה של אנשים שמקווים לפתור את בעיות הפילוסופיה (במיוחד באפיסטמולוגיה ובפילוסופיה של השפה, אבל גם מושגים כמו סיבתיות) מנקודת מבט הסתברותית-חישובית. אשמח לקרוא את דעתך על הגישה הזו בכלל, ועל התוצרים שלה עד היום בפרט.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

אם אתה רוצה להעלות טיעון מסוים לכאן ולדון בו, אתה מוזמן.

בניה יצחק קורן הגיב לפני 3 שנים

מה דעתך על הטענה שאינדוקציה מדעית מוצדקת על ידי הטיעון הבא:
בהתאם לנוסחת בייס כל תצפית שתואמת את התיאוריה מעלה את ההסתברות שלה ביחס לתיאוריות שניבאו הסתברות נמוכה יותר לתצפית הזו, ובגבול של מספר תצפיות גדול ההסתברות לתיאוריה הנכונה שואפת ל1 אם הייתה חיובית מלכתחילה. מכאן שכדי *לא* להתכנס בסופו של דבר לתיאוריה הנכונה יש ליחס לה מלכתחילה הסתברות 0 באופן דוגמטי

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

זו ההצדקה המקובלת, ואני לא רואה כיצד זה מצדיק את האינדוקציה. יש אינסוף תיאוריות שיתאימו לכל התוצאות של הניסויים. אתה בוחר את הפשוטה ביותר, והשאלה מהי ההצדקה לכך.

השאר תגובה

Back to top button