האם הפלסטינים צודקים בתביעת המדינה לעצמם מן הנהר ועד הירדן

שו"תקטגוריה: כלליהאם הפלסטינים צודקים בתביעת המדינה לעצמם מן הנהר ועד הירדן
קדושית שאל לפני 4 שבועות

הי מיכי מה שלומך,
אשמח לחוות דעתך בנוגע למדינת ישראל, האם קיומנו כאן נכון מוסרית, או שצודקים הפלסטינים שכבשנו אותם בנכבה, ואין נראה לטעון שהפלסטינים לא היו מאוגדים כמדינה ולכן אין זה כיבוש, משום שבפשטות הקמת המדינה אינה אלא ענין טכני פורמלי, ודה פקטו המדינה היתה בחזקה ערבית עד שעלינו לארץ ללא כל רשות מהם – ללא קבלת אזרחות, אני שואל למי שלא מקבל את הבטחת אלוהים את הארץ כנימוק.
תודה רבה מראש, המון הערכה, קדושית.

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 4 שבועות

לדעתי ממש לא. ראשית, זה שלא היו מאוגדים כמדינה זה מהותי ולא רק טכני. הם לא היו עם בשום מובן (גם היום לא ממש). יהודים יכולים לבוא להתיישב שם אם קנו את השטחים או התיישבו בהם כחוק ובלי גזל. אחרי שיש במקום הרבה יהודים זכותם להקים מדינה ריבונית כל עוד אינם פוגעים בזכויות המקומיים. וזה כמובן אם המקומיים לא פוגעים בהם. התנהלותם של הערבים הצדיקה גם גירוש שלהם (טרנספר) ולא רק הקמת מדינה מעל ראשם. מעבר לזה, ערבי שלא רוצה לחיות תחת ריבונות יהודית היה יכול להתיישב בחלק שהוקצה להם על ידי האו"ם (אגב, עד היום ערביי ישראל מתנגדים לעבור לשלטון של אחיהם בני 'עמם', ומעדיפים מאד לחיות תחת הכיבוש המרושע שלנו). הם בחרו לא לקבל את ההחלטה ולצאת למלחמה. הם הפסידו, והבעיה כולה שלהם. הנכבה היא מעשה ידיהם וכך גם הנכבות הבאות עד ימינו אלה. הם אוכלים את מה שבישלו. אין דבר יותר צודק מזה. אני חייב להוסיף ולהעיר שתביעות מוסריות שבאות מהפלסטינאים זו באמת פסגה צינית ראויה לציון.

י.ד. הגיב לפני 4 שבועות

בשיפולי הדברים רק נוסיף שהיהודים היו 8% מהאימפריה העות'מנית אבל שטח מדינת ישראל איננו 8% משטח האימפריה העות'מנית.

goorsakbardari הגיב לפני 4 שבועות

מדוע זה ענין מהותי, וכי רק לעם (עם המנון דגל כו') מגיעה מדינה, הרי גם ארה"ב בראשית דרכה לא הייתה עם אלא קיבוץ של אנשים, ובכ"ז מובן שיכלו לאסור על אנשים זרים להתיישב בארצם.

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

אתה מתעקש. מי דיבר על דגל והמנון? מדובר באוסף אנשים שחיים בקבוצות קטנות שאין להם זהות משותפת וגם לא שאיפות לאומיות ממשיות.

אלחנן ריין הגיב לפני 4 שבועות

אבל הרב,

ב1981 היו פה 25 אלף יהודים. וכ400 אלף ערבים.

הזהות והסגנון לא היו מוחלטים אבל הם היו ערביים.

האם זה הוגן להכניס לשטח שאתה נמצא בו כמיעוט מסות של מאות אלפי אנשים כדי להיות רוב?
יש פה משהו לא הוגן.

גם ב1948 היהודים היו כ600 אלף והערבים היו 1.3 מיליון.
בחלוקת האום היהודים קיבלו כ55 אחוז מהשטח למרות שהם היו חצי בכמות האנשים.

האם זה הוגן?

אלחנן ריין הגיב לפני 4 שבועות

טעות: 1881.

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

כבר עניתי. איני מבין את הטענות הצדקניות הללו. היה כאן חלל ריבוני כי ישבו כאן אנשים שלא היו מאוגדים בשום צורה. באו אנשים אחרים וקנו קרקעות ונהיו הרוב. מותר להם להחיל ריבונות משלהם. כמו שאם יבואו חילונים לבני ברק ויקנו בתים כדין וייעשו הרוב מותר להם להצביע לראש עיר חילוני ולצביון שונה של העיר. ועוד לא הזכרתי את הטענה שהיינו כאן קודם. ועוד לא הזכרתי שכך קורה בכל העולם, ובטח במדינות ערב שסביבנו (שהעיפו את היהודים והשאירו שם את כל רכושם). ובכלל, טענות על חוסר מוסר כלפי הפלסטינאים נשמעות לי הזויות.

השאר תגובה

Back to top button