החרם על אנג'ל

שו"תהחרם על אנג'ל
אלחנן ריין שאל לפני שנה 1

בקשר למאפיית אנג'ל:

אני לא מסכים עם החרם הזה.

כיון שכמו שהחרדים מזלזלים בבן גוריון ובאסתר חיות ובכל הדמויות של החילונים,ובעיני  החרדים זה לגיטימי לגמרי להפגין מול הבית של אהרון ברק, אותו הדבר לגיטימי בעיני שחילונים מפגינים מדם ליבם על הדברים שחשובים להם והם מאמינים בהם.

בעיקרון הנושא של גיוס לצה"ל הוא באמת מהנושאים הכי קדושים לחילוני הממוצע, ובמבט פשוט זה לא מובן למה החרדים משתמטים ,והרב אדלשטיין הוא המנהיג שממשיך ואומר לחרדים לא להתגייס אלא ללמוד תורה,אז לדעתי מובן לגמרי שחילוני קלאסי יפגין מול ביתו של הרב שפוגע בשוויון.

אני לא נכנס לנקודה האם החרדים תורמים או האם הצבא צריך אותם.גם אם נניח שלא צריך אותם למשל,

אם אנחנו מקבלים שהם באמת מאמינים שיש פה חוסר צדק וזה באמת כואב להם( ואני מאמין להם שזה באמת מפריע להם מבחינת החוסר צדק שבדבר)
אז לגיטימי לגמרי שיפגינו נגד הבית של גדול הדור.

הרי גם לציבור החרדי אין שום דמות חילונית שהוא אומר עד כאן.  החרדים בזים לכל מי שלא שומר מצוות כמו לדוגמא הרב עובדיה שאמר על השופטים בבג"ץ שהם "בועל נידות" משפט מאוד מחמיא. או הרב ש"ך שנשא את נאום השפנים ופגע בהרבה חילונים.
אז שלא ידרשו מחילוני שאינו מסורתי שיכבד את הגדולים שלהם.
אז חרדי הגון אמור לא להחרים.
מה דעתך?

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני שנה 1

אתה דן בזה כאילו יש כאן איזו טענה רצינית של מישהו. הרי ברור שזו היעלבות טקטית. מישהו מעלה בדעתו שהיה כאן משהו לא בסדר? זו סתם טקטיקה חרדית מקובלת, כמו המוסלמים שנעלבים כדי לנסות ולחלץ מהסביבה התחשבות והישגים. החרדים מן השורה הם באמת מטומטמים שקונים את המניפולציות הללו וחלקם אפילו לוקחים אותן ברצינות. זו התוצאה המתבקשת של שטיפת מוח וחיים בבועה.

השאר תגובה

Back to top button