המצב במדינה

שו"תהמצב במדינה
אזרח מודאג שאל לפני 5 חודשים

אני ממש מוטרד מהמצב במדינה. מרגיש שאנחנו ממש צועדים לאבדון. הממשלה המוטרפת והמושחתת הזאת מעבירה כל יום חוק מושחת(חוק דרעי בטבריה, חוק דרעי ברבנות הראשית וכו'), המצב הביטחוני מתחת לכל ביקורת, מצבנו בזירה הבינלאומית בקאנטים, המצב הכלכלי וההייטק זוועה, הממשלה מעבירה מיליארדים לבתי ספר ללא ליבה ולשאר המטרות המושחתות של הטפילים, השיסוי הטירוף ועכשיו גם להוריד עילת סבירות שתבלום מעט את הכנופיה המוטרפת הזאת.
אני שואל מה הרב ממליץ לעשות בימים אלו? יש דרכים אופרטיביות שבהן אפשר לפעול? כדאי לצאת בקמפיין לקרוא לנבחרי הציבור שלנו(גנץ ולפיד) להכנס לממשלת אחדות? או דווקא לנסות בכל הכוח להלחם בממשלה הנוכחית עד שתיפול? אני כבר לא יודע מה כדאי לעשות בימים אלו. מה הרב ממליץ?(או שהרב פחות מוטרד מהמצב וחושב שאני מגזים)
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 5 חודשים

אני בהחלט מוטרד מהמצב. איני רואה סיכוי ריאלי שגנץ ולפיד ייכנסו לממשלה (לפחות כל עוד ביבי בשטח). איני רואה מה יש לעשות, פרט להצטרפות להפגנות בתקווה שבסוף הן יפילו את הממשלה ולפחות ימתנו את צעדיה (את זה כבר השיגו שם). אם יש לך אפשרות להוציא השקעות לחו"ל או למנוע השקעות שייכנסו ולפגוע בכלכלת המדינה בדרך כלשהי, או לסרב בצבא או במשטרה זה בהחלט מבורך. הפגיעה הזאת רק תועיל לטווח הארוך, למרות שחלק ממנה די בלתי הפיך.
אני לא חושב שהממשלה תצליח להרוס לגמרי את המדינה אבל היא בהחלט עושה מה שהיא יכולה בכיוון הזה. השאלה האם הציבור יתפקח בבחירות הבאות. ספק רב בעיניי.

אורן הגיב לפני 5 חודשים

לגבי סרבנות בצבא או במשטרה, מה הקשר בין התנהלות הממשלה לסרבנות? מילא אם היה מדובר בפעולה ספציפית כמו הפינוי בהתנתקות הייתי יכול להבין, אבל כאן הקשר נראה קלוש בין פעולות הצבא והמשטרה להתנהלות הממשלה.

mikyab צוות הגיב לפני 5 חודשים

אין כאן בהכרח קשר. אמנם יש מקום לחוסר אמון בהחלטות שלהם. אבל אדם יכול לומר שאינו מוכן לקבל פקודות מכנופייה מושחתת שכזאת. בנוסף, הסרבנות היא כלי כדי להיפטר מהם.

mikyab צוות הגיב לפני 5 חודשים

אי אפשר לעשות את החוק פלסתר ולתבוע מאזרחים לציית לחוק.

אורן הגיב לפני 5 חודשים

זכור לי שבגל הראשון של ההפנות נגד הרפורמה לא תמכת בסרבנות, האם משהו השתנה מאז?

mikyab צוות הגיב לפני 5 חודשים

אני כבר לא זוכר, אבל דומני שגם אז תמכתי (רק העליתי הרהור שני בעקבות השיחה של אראל סגל עם המכונאי הנ"ל, שכנראה לא היה ממש אותנטי).
בכל אופן, עד לפני כחודשיים חשבתי שיש היתכנות לפשרה מוסכמת ולכן התנגדתי לצעדים שמטרתם הפלת הממשלה. חשבתי שצריך להתמקד בניסוח מוסכם לרפורמה ולא לשרבב לכאן את המחלוקות העקרוניות (חרדים, דת ומדינה וכו'). אבל כעת לדעתי מתברר שהכי חשוב הוא הפלת הממשלה. הרפורמה היא עניין שולי. המדינה בסכנה, לא הדמוקרטיה.
ראה תשובתי בשו"ת מלפני כמה ימים על עילת הסבירות.

ב הגיב לפני 5 חודשים

זה לא נורא בכלל אם המדינה בסכנה. מה שחשוב הוא עם ישראל. והשמאל ( או יותר מדויק מה שהוא (לא) מאמין בו) ותומכיו (כמו הרב מיכי) הוא סכנה לעם ישראל. רוחנית ולכן גם פיסית. וכרגע האויב ה"מושגי" הכי גדול של עם ישראל הוא המדינה שמשום מה נקראת בשם "ישראל". אם עם ישראל שפה יפרח והמדינה תתמוטט זה יהיה דבר מצוין. המדינה היא הרי אוסף המוסדות והפקידים הריקים מתוכן. הכלי, האמצעי -לשרת את עם ישראל – ולא המטרה. עם ישראל הוא המטרה. אבל אצל השמאל וכנראה גם אצל הרב מיכי ). זה להיפך. שמעתם את השמאל או סער ודומיו מדברים פעם על עם ישראל, או על יהודים (במובן האמיתי של יהודים ,כלומר לפי ההלכה) ? הם כל הזמן מדברים על המדינה, והאזרחים, בהתאמה . כי מבחינת הפקידים והמגזר הציבורי שהם השמאל שאין להם תודעה יהודית ואין להם נאמנות לעם היהודי ( זו גזענות) קיומו של עם ישראל נןעד לשרת אותם. שיהיה להם על מי להשתרר. רצו לעשות את זה בגולה כבר אבל קיבלו בעיטה בישבנם במשפט דרייפוס. אז מזל שיש עוד יהודים פראיירים שיוכלו להשתרר עליהם.

שרא ליה להלל הגיב לפני 5 חודשים

אם המוסדות שמרפאים אותנו יחלשו והם יחלשו אם ההפיכה תעבור
אם המוסדות שמגינים עלינו הן כלפי אויב הן כלפי התנהלות פנימית יחלשו והם מאוד יחלשו אם ההפיכה תעבור
אז עם ישראל יהיה בבעיה בהמשך כנראה בסכנה
ולפי דרכי הטבע זה ימשיך להדרדר עד לסוף טראגי.

ב הגיב לפני 5 חודשים

ככה מאיימים כמובן אבל ברור שלמוסדות הללו לא אכפת מעם ישראל ואין להם נאמנות אליו. זו באמת שאלה קשה. אפשר להתכנס לתוך עצמנו ( הציונות הדתית והמזרחים) ושכל מי שלא שואף להתברג במוסדות הללו שבכלל לא יעשה צבא. זו הבחירה שבחרו החרדים בזמנו. אופציה שנייה להקריב את כל מה שהמוסדות הללו נותנים בשביל חירות. אנשים הרי מקריבים את חייהם בשביל חירות. כי עכשיו דה פקטו אנחנו בגלות ( שמעתי שקוראים לה גלות הערב רב). אני דווקא תומך באופציה הראשונה. הפעם הראשונה שניסינו להגיע לחירות באופן כזה הוביל אותנו למצב שבו שליש מהעם היהודי לא מסוגלים להגיד את המילים "עם ישראל" ולא כל שכן מבלי שתתעורר אצלם תגובה חיסונית . שלא לומר לפעו למען הקולקטיב הזה ( זו גזענות אצלם. החטא שיותר חמור מרצח ). אז בבחירות המשול כגוף דמה. ושהשמאל יקבל את כל ההחלטות ואנחנו נעשה , כפרטיםת כל אחד מה שהוא חושב וזהו. כמו יהודים שבגלות. כמו החרדים. באמת צדקו סאטמר וחב"ד רק ברמה המציאותית ולא הנורמטיבית. באמת ליהודים אסור – במובן של אי אפשר להקים מדינה – אלא רק בביאת המשיח.

עמנואל הגיב לפני 5 חודשים

אתה יכול להסביר למה אתה חושב שהממשלה הזאת מושחתת באופן חריג? (התיקים של ביבי מטרידים אבל לא מאוד חמורים לדעתי, וההתנהלות של בן גביר והנציגים החרדים מטרידה מאוד אבל היא נחזית כמו התנהלות פוליטית וכך גם מינויים פוליטיים)

mikyab צוות הגיב לפני 5 חודשים

חקיקה שאין לה דבר וחצי דבר עם טובת המדינה. חקיקה פרסונלית להשמת מושחתים מורשעים בתפקידים בכירים וחקיקה אינטרסנטית כולל חוקי יסוד. העברות כספים שערורייתיות שממשכנות את המדינה לשנים קדימה. הם עושים את החוק פלסתר. יש לזה השלכות איומות לא רק מבחינת תוכן החוקים אלא מבחינת היחס לחוק בכלל. הם שוברים כל נורמה הגיונית. ממשלת זוועה שמעולם לא הייתה ממשלה שאפילו דומה לה.
כתבתי על קצה המזלג, ואני ממש לא מתכוון להיכנס לוויכוח מיותר על זה.

ב הגיב לפני 5 חודשים

לשרא
מעבר לבלוף שהרב מיכי מנסה למכור פה על טוהר המידות של המחנה האנטי יהודי שלו, כל ממשלה שתקום היום מהאופוזיציה היא סכנה לעם ישראל. ולכן לא תוכל לקום כיום ממשלה טובה מזו. פעם הייתה יכולה וגם הייתה ( ממשלת נתניהו בנט לפיד). אבל בנט התגלה כנוכל על ולפיד "התגלה" כחלול ופרוגרסיבי כאחד ( הפרוגרס הוא כבר סכנה לאנושות כולה). אגב החוק תמיד היה פלסתר. השמאל מעולם לא כיבד חוקים שלא מצאו חן בעיניו ( לא אכפו חוקי אי עבודה בשבת וכו'). ולכן ממילא זה הכל היה בלוף. זו הסיבה למה לאף אחד בקואליציה אין בעיה עם החוקים האלו ( משום לרב מיכי לא הייתה בעייה עם חו'ק ה"נאשם". משום מה פרסונלית) . הם יודעים היטב את האמת הזאת. אם השמאל היה הולך עם החרדים היה נותן להם הכל העיקר לקחת נקם מביבי שנוא נפשם ( לא ברור למה הוא שנוא נפשם. הרי זה בגלל שהולך עם החרדים). ה"מדינה" כפי שציינתי זה אוסף פקידים ובניינים שקיימים בעיני עצמם בשביל עצמם. אין לי גם שום עניין לדאוג לטובת הערבים שהם גיס חמישי. צריך לדאוג רק לעם ישראל פה שבארץ ולדאוג שתהיה לו תמורה טובה למיסים שישולמו. אגב, אני משוכנע שככלל מצביעי מר"צ תורמים לכלכלה מעט מאוד. הם בעיקר עוסקים בעיתונות עריכת דין, תקשורת ופרסום , שיווק, קולנוע, אמנות וכו' ( שמן הסתם גם לא מוצלחת המיוחד. אמנות מודרנית). מקצועות אוויר ומכירת בלוף ושקר – מכירת מראות עין ודמיונות. מקצועות אנטי יצרניים. ומכיוון שהם גם פורשים מהעם היהודי ( הם פרוגרסיבים. מאמינים באל האנטי גזעני) ייתכן שיש להם דין מומר ( כלומר לא תינוק שנשבה) שלא חליו עליו חובת ואהבת לרעך כמוך. אך צריך לדון בזה) אז אולי מבחינתי לא צריך לדאוג גם להם. גם לחרדים צריך להפסיק את התמיכה בהדרגה ולא בבת אחת.

באמת זה שם קוד שמי שמדבר על טובת ה"מדינה" ( הכלי , האינסטרומנט הריק) אני יודע שהוא אדיש לעם היהודי ( המהות ,המטרה). וזה במקרה הטוב. נדמה לי שבפועל הם אפילו פועלים נגדו. זה לא במקרה שהשמאל לא מסוגל להוציא את השם "עם ישראל" מפיו וכל הזמן מדבר על המדינה שמבחינתו הייתה יכולה להיות גם צרפת או בריטניה.

קתולהו הגיב לפני 5 חודשים

כל מה שנעשה מהצד של האנטי ממשלה הנוכחית,עשוי להיעשות מהצד השני.
חוסר אחריות גדול לקרוא לסרבנות כזו.
לא יקרה כלום אם החוקים האלה יעברו,במקסימום תקום ממשלה שתבטל אותם.

השאר תגובה

Back to top button