התגלות בנצרות

שו"תקטגוריה: אמונההתגלות בנצרות
יאשיהו שאל לפני 4 שבועות

האם התגלות חג השבועות של הנוצרים לא נחשבת מספיק אמינה בשבילך? הרי זו הייתה התגלות המונית!!
ואם לא, למה לא?

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 4 שבועות

ככל שאני יודע זו לא הייתה התגלות המונית. רק לשליחים. אבל איני שולל קטגורית התגלויות אחרות (גם הרב קוק אומר כך בלנבוכי הדור).

יאשיהו הגיב לפני 4 שבועות

אבל הלכה למעשה אתה לא נוצרי, אז כנראה שאתה לא מקבל את ההתגלות הזאת.
מדוע?
נאמר שם זה היה התגלות למאות אנשים…

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

ראשית, אפילו אם זה היה משכנע יש לנו התגלות בסיני שלא פחות משכנעת. אז לכל היותר ניתן להסיק שיש כאן ספק וכל אחד יעשה כמסורתו. לחלופין צריך להכריע מי משכנע יותר. למיטב שיפוטי סיני הרבה יותר משכנע. יותר המוני. יותר קדום (ולכן חשש ההעתקה קיים אצל הנוצרים), אלוהים לא אמור לשנות את דעתו מסברא ומקרא. אם שלהם נראה לך משכנע יותר אז תהיה נוצרי.

ע הגיב לפני 4 שבועות

כי הוא יהודי,בכמה דתות יש התגלות גדולות יותר וגדולות פחות,אז לפי ההיגיון שלך צריך ללכת אחר כל הדתות האלה ביחד…אין לזה סוף,בדת היהודית יש גם התגלות ועוד נראה לי הכי גדולה ומשמעותית,אז למה שיתנצר? זה שלא הולכים לפי דת מסויימת בצורה מלאה מלאה זה לא אומר שלא מקבלים חלק ממנה ,זה לא שחור ולבן,גם אנשים שהם לא מהדת היהודית יכולים לקבל כל מיני דברים ממנה כנכונים אז עכשיו זה אומר שיתגיירו?

מאיר ב הגיב לפני 4 שבועות

אינני מכיר את תורתם.
אך שים לב האם העדות על ההתגלות ההמונית הזו מסופרת ע"י צאצאי כל אותם אלו שראו את ההתגלות (בדומה למעמד סיני), או שמספר אנשים מצומצם ביותר מוסרים שהייתה התגלות כזו, ואז "חזר הדין", כי מי שמוסר על ההתגלות הם ממש לא המונים, כי אם כמה יחידים

א הגיב לפני 4 שבועות

דווקא קדום מחליש את הטיעון. גם מכיוון שיותר קל להלביש סיפורי ניסים על דברים שקרו בעבר הרחוק. למעשה גם אצל עובדי אלילים יש סיפורי ניסיתי מיתולוגיים בעבר הרחוק.
וגם מכיוון שהנוצרים טוענים להחלפה ולכן התגלות מאוחרת יותר מסתדרת לפי התאולוגיה שלהם.

א הגיב לפני 4 שבועות

מאיר, ההתגלות בפטימה היא מהזמן האחרון והנוצרים טוענים שהיו שם עשרות אלפים. לכאורה יש כאן התגלות המונית והרבה העידו שראו ואף קיבלו 3 נבואות שהתגשמו.
אבל לא התעמקתי בפרטים מספיק.

השאר תגובה

Back to top button