מדוע שלמה המלך לא ייצר מכוניות אוטונומיות?

שו"תקטגוריה: אמונהמדוע שלמה המלך לא ייצר מכוניות אוטונומיות?
חיים שאל לפני 5 שנים

שלום כבוד הרב ושבוע טוב!

בכסליו תשע"ז התקיים בירושלים כנס לאלפי בנות סמינר, כדי להתריע נגד סכנת האקדמיה. דיברו שם רבנים וגדולי ישראל, וביניהם דיבר הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין שליט"א, חבר מועצת גדולי התורה (חתנו של הגרי"ש אלישיב וגיסו של שה"ת הגר"ח קנייבסקי).

והנה ציטוט מדבריו: "בפרק שביעי של מסכת גיטין, יש שם בגמרא שני דפים צלא רפואות. אומר המהרש"א, אם אדם יבין מה שפה כתוב, לא תהיה מחלה שלא יוכל לרפאות אותה.

הייתי בכותל המערבי, היה שם מהנדס ודיבר על משקל האבנים, איך ידעו להעלות את זה לגובה בלי מנופים?

כתוב בפסוק בקוהלת "עשיתי לי שרים ושרות שידה ושידות", אלו מרכבות נוי. נשאלת השאלה, לזה צריכים את שלמה המלך? כל בעל עגלה יודע לעשות. מתרץ רבינו הבן איש חי, כל שידה הייתה כמו אונייה. איפה זה נמצא היום? הוא הצניע אותם כי חשש מתאונות דרכים. הוא ידע לשות מכוניות, הוא ידע למצוא מנוף, והכל מהתורה". עכ"ד.

מדברי של הרב זילברשטיין אני מבין ששלמה המלך בחוכמתו העצומה ידע את כל החוכמות, ובהכרח גם ידע לייצר כל דבר שמיוצר היום, כמו מכוניות. הסיבה היחידה שבגללה הוא לא גילה את החוכמה הזו ואיפשר לייצר מכוניות באופן המוני, היה בגלל שהוא הבין את ההשלכות ההרסניות של התחבורה המודרנית, וביקש למנוע תאונות דרכים.

השאלה הצתבקשת, היא מדוע שלמה לא גילה את הסוד של המכוניות האוטונומית. בכך הוא היה מאפשר לדורו ולדורות הבאים נסיעה נוחה ונעימה, שהיא גם בטוחה ומוגנת. בכך גם היה מציל רבבות ומיליונים מתאונות דרכים קטלניות לאורך ההיסטוריה.

אשמח מאוד אם תאיר את עיני מדוע שלמה מלכנו לא הגיע לפיתרון זה.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 5 שנים

אכן צע"ג.

השאר תגובה

Back to top button