מדינה ונישואים

שו"תקטגוריה: כללימדינה ונישואים
צביקה שאל לפני 2 שנים

מנקודת מבט ליברלית האם צריך שלמדינה יהיה קריטריון לנישואים? האם באוטופיה ליברלית אדם יכול להתחתן עם כמה נשים וגברים בו זמנית? עם האחים שלו? עם דברים שהם לא בני אדם? 
 
אם למדינה אין מה להגיד בעניין האם זה לא סוגשל נותן "פרצה שקוראת לגנב" שמביא לגדילת תופעות שליליות?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

לדעתי למדינה אין מה  לומר בעניין, רק לבדוק שאין שם משהו בעייתי במובן של ניצול שלא מדעת של תמימים או קטנים. אכן ליברליזם יכול להוביל לתוצאות בעייתיות, אבל מעורבות מביאה לתוצאות לא פחות בעייתיות.

צביקה הגיב לפני 2 שנים

הולך להישמע קצת דיקטטור אבל,
האם אפשר באמת לסמוך על הרצון של אותם האנשים? אולי במצב כזה כל מיני נישואים נוראים יפילו אנשים שבאותה העת חשבו שהם רוצים משהו אבל לא ידעו באמת במה מדובר (גם אנשים מעל גיל 18 יכולים להיות תמימים). האם זו לא הפקרה מוסרית לתת לחולי נפש "להתחתן" עם כלבים או מכוניות יוקרה? אגב איך בכלל יראה מבחינה משפטית חוזה "נישואים" שכזה בין אדם לחפץ דומם למשל?

ברור שכפייה מוגזמת מובילה לבעיות, אבל במקום זה להגיע לקיצוניות השנייה? אי אפשר למצוא איזון אחר שיביא לתוצאות האופטימליות?

mikyab צוות הגיב לפני 2 שנים

אין ברירה אלא לסמוך. אם תחליט עבורם זה יהיה רע הרבה יותר, כפי שכתבתי. אפשר תמיד להבי אמקרי אבסורד כמו חתונה עם מכונית, אבל לא בזה מדובר.

צביקה הגיב לפני 2 שנים

למה אם נחליט עבורם זה יהיה רע הרבה יותר? על סמך מה אתה מבסס את זה שאין ברירה אלא לסמוך בלי מעצורים? לא כותב את זה כדי לתקוף אני באמת שואל
נגיד שהמדינה תבטל את הרבנות עדיין זה לא אומר שאין קריטריונים לנישואים ושכל קריטריון הוא רע לא?
גם במדינה הכי ליברלית יש איזשהם קריטריונים

mikyab צוות הגיב לפני 2 שנים

אנחנו סתם מתפלפלים. כתבתי שיש מקרים שבהם אין להכיר (נישואין למכונית). בתחומים שבהם אין וודאות כזאת אין הצדקה להתערב. זה הכל.

השאר תגובה

Back to top button