על הרב ברלנד, איסור נגיעה ללא תאווה ואמונת צדיקים

שו"תקטגוריה: כלליעל הרב ברלנד, איסור נגיעה ללא תאווה ואמונת צדיקים
שואל שאל לפני 8 שנים

לאחרונה פורסמו  ראיונות לעיתונות הדתית (ופורסם גם בהרצאה, וחוברות ) של כמה מבכירי חסידי הרב ברלנד שטוענים מפורשות וגלויות כי מה 
 
 
שרבם ביוזמתו הוא  מנשק נשים זה ללא  שום שמץ תאוה ונעשה אך ורק רק לצורך עידוד וחיזוק או להשפיע שפע מהצדיק ע"פ הסוד ולכן אין בזה שום בעיה והדבר מותר כי כונתו לש"ש. 
 
הדבר הזה גורם לבלבול עצום  לגבי "שמירת נגיעה" האם אכן חו"נ ללא תאוה מותרים?
 
האם לצדיק וקשיש הדבר  הזה מותר? והאם ע"פ הקבלה ישנו איזה היתר לזה?
 
ואם זה אסור, אז איך צדיק כ"כ מפורסם נוהג כך ,וזה גורם מאד להרהר אחריו ולערער עליו?

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 8 שנים

שלום רב.
איני יודע האם זוהי פרובוקציה או שאלה תמימה. "הצדיק המפורסם" הזה הוא אכן מפורסם, לפחות כיום. עד כמה הוא צדיק? הרשה לי לפקפק. גם הרב שיינברג מצפת היה ידוע כצדיק מפורסם.
העובדה שלמאן דהו יש כמה חסידים, ובפרט שהבכירים (מי ממנה שם חסידים להיות חסידים "בכירים"? אולי אותה ועדה שממנה את "גדול הפוסקים" או "זקן המקובלים") שבהם כאלה אידיוטים, מעידה עד כמה אפשר ללמוד מהערצת החסידים על גדלות רבם.
לעצם השאלה ההלכתית האם מעשי נגיעת חיבה אסורים אם אין בהם תאווה, כבר נחלקו הפוסקים, ואכ"מ. אבל כך או כך ודאי נאמר בזה הרחק מן הכיעור. מי שעשה את זה בכל אמקה, לא לפי הקבלה ולא לפי שום דבר, אינו צדיק אלא או מושחת או אידיוט (או שניהם).
אבל אם כל זה גרם לך להרהר אחרי צדיקים מפורסמים, כבר הרווחנו מזה משהו. אולי היו שווים המעשים הנלוזים הללו כדי לתקן תיקון זה של הערצה ל"צדיקים" (וגם לצדיקים בלי מרכאות. הערצה היא תמיד לא רצויה).

מושה הגיב לפני 7 שנים

דפח"ח– יישר כוייח כבוד הרב- לא נושא שום פנים!

ההערצה לא רצוייה בכלל אפילו, רק לבורא העולם!
ההערצה לבני אדם במיוחד לחכמים שביניהם להגיע לגאוה, ואסור לנו לעודד זאת אבל, יש דבר שמותר, :כי אם בזאת יתהלל המתהלל – השכל וידוע אותי… —- המטרה: למען תשכיל בכל אשר תלך..
והרוצה לטעום טעם מיוחד יקרא:
http://pesukim.org/%d7%91%d7%96%d7%90%d7%aa-%d7%99%d7%aa%d7%94%d7%9c%d7%9c-%d7%94%d7%9e%d7%aa%d7%94%d7%9c%d7%9c-%d7%94%d7%a9%d7%9b%d7%9c-%d7%95%d7%99%d7%93%d7%95%d7%a2-%d7%90%d7%95%d7%aa%d7%99-%d7%9e%d7%90%d7%9e/

כבוד הרב אתה צריך להיות בסנהדרין – ראש בסנהדרין! (אל תתגאה בגלל אימרה זו) (:

השאר תגובה

Back to top button