עמדת היהדות בשאלת הקפאת\\השהיית חיים

שו"תקטגוריה: מטא הלכהעמדת היהדות בשאלת הקפאת\\השהיית חיים
אסתר שאל לפני שנה 1

קיימות חברות המציעות תהליך הקפאה לאחר הכרזה על מות חוקי של אדם בתקווה שטכנולוגיות עתידיות יוכלו להחיותו ולרפאו. כמו כן מתקיימים מחקרים בנושא אפשרות השהיית החיים לתקופה בדומה לשנת חורף של יונקים אחרים במטרה להקל על מסע לכוכבים אחרים ןלתת תקווה לחולים חשוכי מרפא. השאלה היא האם מבחינת ההלכה וההשקפה היהודית נושא זה מהווה בעיה והפסד של חיים בספק חיים?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני שנה 1

לא הבנתי את השאלה. כוונתך להקפאה מחיים?

אסתר הגיב לפני שנה 1

מדובר במקרה של חולה סופני שמבקש להקפיא אותו בעודו בחיים בתקווה שבעתיד יצליחו למצוא טיפול למחלה שלו ואז הוא יופשר ויטופל,לדוגמא חולה סרטן מוח שרוצא שיקפיאו אותו לפני שהמוח שלו יהרס.
כרגע מדובר עדיין בשאלה תאורטית אך מתבצעים מחקרים בנושא.(https://www.esa.int/Science_Exploration/Human_and_Robotic_Exploration/Hibernate_for_a_trip_to_Mars_the_bear_way)

mikyab צוות הגיב לפני שנה 1

אני חושב שאין איסור על כך, שכן בפשטות ההקפאה אינה המתה אלא יותר כמו היישנה ארוכת טווח. אם מדובר באדם בריא יש מקום להתלבט, שכן במצב ההקפאה הוא לא יכול לעשות מאומה ולפחות דה פקטו זה כמו מוות. אבל בחולה סופני שמטרתו לנסות ולהרוויח חיים, כמו שהתירו לו להיכנס לניתוח מסוכן כדי לקבל סיכוי להציל את חייו, הסברה נותנת שהתירו לו גם להקפיא את עצמו לצורך כך.

השאר תגובה

Back to top button