עריפת ראשים במועצת גדולי התורה?

שו"תקטגוריה: אמונהעריפת ראשים במועצת גדולי התורה?
חיים שאל לפני 2 חודשים

שלום הרב,
בעקבות האסון הנוראי בפרעות שמחת תורה, עתיד להתעורר גם של האשמות ותחקירים נגד ההנהגה המדינית והצבאית. בסיום המלחמה יוקמו וועדות חקירה, וכנראה ייערפו ראשים (מטאפורית).
בציבור החרדי נמנעים מלשרת בצבא. אחד הנימוקים העיקריים להימנעות מתבסס על טענה שלימוד התורה בישיבות ובכוללים תורם על הגנת הישוב לא פחות משירות צבאי. הטוענים משתמשים בדברי חז"ל על הפסוק 'אלף למטה אלף למטה' שממנו לומדים שבמלחמה העם מתחלק לשניים, חצי אמור להילחם וחצי לעסוק בתורה (ראה כאן למשל: https://www.yeshiva.org.il/wiki/index.php/%D7%92%D7%99%D7%95%D7%A1_%D7%91%D7%A0%D7%99_%D7%94%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%95%D7%AA).
בהינתן שההנחה הזו נכונה, האם בדומה לוועדת חקירה בצד המדיני והצבאי, יש גם להקים וועדת חקירה בצד הרוחני? האם גם שם יש להפיק לקחים, ולשנות תפיסות? האם ניתן לדרוש ממישהו מחברי 'מועצת גדולי התורה' להתפטר?
אם ההגנה הרוחנית לא הועילה וארע טבח כזה, במי ובמה יש לתלות את האשם, בצד הרוחני?
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 חודשים

השאלה הזאת כבר עלתה כאן, בטון של הלצה. אצלך נראה שהשאלה נשאלת ברצינות. מכיוון שההנחה הזאת לא נכונה לדעתי, איני רואה טעם לדבר בשם מי שמחזיק בה. רק אעיר שהעובדה שאף אחד לא באמת מוטרד מזה מוכיחה שוב את מהשכתבתי לא פעם שאף אחד לא באמת מאמין בזה.  

השאר תגובה

Back to top button