פילוסופיה למתחילים וספרי פילוסופיה ברשת

שו”תקטגוריה: כלליפילוסופיה למתחילים וספרי פילוסופיה ברשת
אחד שאל לפני 3 שנים

שלום הרב,
א. הקריאה בספר הנפלא ‘המצוי הראשון’ עוררה אצלי תשוקה להבין קצת בפילוסופיה שהיא אצלי כמעט כמו טורקית. הרב יוכל להמליץ לי איך להתחיל?
ב. ועוד שאלה, לאו דווקא לרב אלא לכל הגולשים, האם ואיפה ניתן לקרוא ברשת בחינם ספרי יסוד בפילוסופיה המודרנית (יום קאנט וכו’)
ג. ואם אני כבר כותב כאן אז עוד שאלה קטנה, האם ידוע לרב משהו אודות תורתו של כריסטופר לנגן, אחד האנשים הגאונים בעולם, שלפי ערכו בויקיפדיה https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%A8%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%95%D7%A4%D7%A8_%D7%9C%D7%A0%D7%92%D7%9F הוא פיתח איזו תיאוריה “להוכיח את קיומו של אלוהים על בסיס רציונלי ומתמטי”.
בתודה על הספרים הנפלאים ועל כל המאמרים

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

שלום רב.
א. כבר נשאלתי לא פעם איך ללמוד פילוסופיה. איני יודע לענות על כך. אתה צריך להתחיל לקרוא ספרי מבוא ואז להתגלגל לפי תחומי עניין ונטיות.
ב. לא יודע. בספריות.
ג. לא מכיר.

דוד הגיב לפני 3 שנים

אם יורשה לי, אמליץ על לימוד פילוסופיה באמצעות הספרים של האוניברסיטה הפתוחה. כתובים בצורה בהירה ושווה לכל נפש.

דוד הגיב לפני 3 שנים

כמו כן, ספריו של שמואל הוגו ברגמן.

יוס הגיב לפני 3 שנים

אפרופו לנגן. ראו מה כתב:

“אני מאמין בתורת האבולוציה, אבל אני מאמין גם באמת האלגורית של תורת הבריאה. במילים אחרות, אני מאמין שהאבולוציה, כולל עקרון הברירה הטבעית, היא אחד הכלים בהם נעשה שימוש על ידי אלוהים כדי ליצור את האנושות. האנושות היא אז שותפה ביצירה של היקום עצמו, כך שיש לנו לולאה סגורה. אני מאמין שקיימת רמה בה המדע והמטאפורה הדתית תואמים הדדית”

Back to top button