ציוני? רלוונטי?

שו"תקטגוריה: כלליציוני? רלוונטי?
ליאור שאל לפני 9 חודשים

 מהו המושג ציוני היום? אני חושב שעם הזמן המושג של ציונות כבר לא כזה רלוונטי, אין כל כך איזו דרך לממש את זה וההגדרה הזאת נהיית חלולה.. להתגייס לצבא? ( חוץ מללכת לצבא מה עוד נשאר? הלל ביום העצמאות? זה דיי בדיחה שתחשב ציוני בגלל זה.. פשוט מרגיש שנלחמים היום על ההגדרה שבתכלס חוץ מהחרדים כולם אותו דבר, ומחלוקות על הדרכים לביטחון המדינה (מסירת שטחים וכו) כבר לא נמצאים על השולחן הוויכוחים . והוויכוחים ורוב המלחמות היום קשורות לדת ויחס לערבים (שבקשר לערבים זה סוג של פרדוקס בין יחס לבין חשש שאין איך לצאת מזה) אבל זה לא קשור באמת לציונות, השאלה אם היום מישהו שמגדיר את עצמו ציוני ( ציוני-דתי) האם זה באמת נכון שזה חלק ממנו..

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 9 חודשים

לא ראיתי כאן שאלה מוגדרת. אבל אתה לגמרי צודק שההגדרה הזאת לא חשובה ולא  חדה.

ליאור הגיב לפני 9 חודשים

האם להיות ציוני היום יש עוד השלכות חוץ מצבא (שגם זה לא כזה קשור לציונות)?

mikyab צוות הגיב לפני 9 חודשים

לא ממש.

ליאור הגיב לפני 9 חודשים

זה מעניין כמה מההגדרות שאנחנו מייחסים לעצמנו שאובות ממושגים שלא רלוונטים ולא באמת מייחדים את מי שאנחנו. אני חושב זה בגלל שאין כל כך על מה להילחם היום חוץ מדברים מאוד ברורים כמו (אקלים, בעלי חיים, שהם דברים יותר גלובליים).
נראלי הצעד הבא זה חזרה לקהילתיות, אנשים יבינו שהם לא באמת חלק מ.. ויחפשו משהו יותר ממשי (וגם בגלל שיש יותר מידי זמן פנוי, יותר מבעבר ככה שזה גם יחלחל החשיבות של קשרים רציפים ולהיות חלק ממשהו אמיתי, מוחשי)

השאר תגובה

Back to top button