רבנות וממזרים

שו"תקטגוריה: כללירבנות וממזרים
שואל שאל לפני חודש 1

שבוע טוב.
באחד מהטורים האחרונים ראיתי שהרב כתב במענה לאחת השאלות שהרבנות מרבה ממזרים הרבה יותר מהמצב שהיה אילוליה. הרב יכול להסביר למה? הרי ברור לכאורה שלולי רישומי הרבנות המון יתחתנו בקידושין כדת, ורבים לא יתגרשו כדת.

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני חודש 1

ממש לא. אני לא מדבר על ויתור גמור על רגולציה. להיפך, מאלו שפונים אליי אני דורש להירשם גם אם נישאו מחוץ לרבנות (אלא שהרבנות לא מוכנה לרשום אותם, נגד החוק ובשקרים שונים). טענתי היא שצריכה להיות רגולציה על נישואין כמו שיש בכל מערכת משפטית בעולם. אפשר להירשם בעירייה או בבית משפט, ומי שעושה זאת כדמו"י יירשם שעשה זאת כך.
בגלל התנהלותה השערורייתית של הרבנות שמהווה מונופול ולא רק רגולטור, הרבה מאד שרוצים להינשא כדת משה וישראל עושים זאת לא דרך הרבנות וגם לא נרשמים בשום מקום. כך נוצרת בעיה קשה מאד בתחום המעמד האישי. אילו הרבנות הייתה רק גוף רגולטורי שלא כופה על אנשים את השטויות שלו כמו שהרבנות עושה כיום, אזי מי שרוצה להינשא כדמו"י היה עושה זאת ונרשם וזהו. מי שלא רוצה להינשא כדמו"י לא יעשה זאת לא כך ולא כך.
סגירת הרבנות תהווה רווח גמור. ומה שהכי אבסורדי הוא שהם טוענים שפעולותיהם מיועדות להציל את המעמד האישי בישראל. קיומם הוא מה שהורס אותו.

השאר תגובה

Back to top button