רבנות ראשית

שו"תקטגוריה: כללירבנות ראשית
ההוא גברא שאל לפני 4 שבועות

אני מבין שהרבה אנשים סולדים מהמוסד הזה בגל הנפוטיזם השחיתות והחוסר יצוג של חלקים מהציבור של המוסד הזה , אבל עדין אני לא מבין מה כל כך דחוף להתחתן בחתונות מחוץ לרבנות כדת משה וישראל , הרי בסופו של יום יהיה רב כלשהו בחתונה , אז נכון אולי מגוף מושחת , אבל למה זה שווה את האלטרנטיבה שלא להיות מוכרים כנשואים במדינה ? ועוד דבר אם שר האוצר יתגלה כמושחת אף אחד לא יעלה על הדעת להעלים מיסים רק כי המשרד או הממשלה קצת מושחתים , אז למה זה כזה אישיו אם הרב יהיה מהרבנות או מבחוץ ?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 שבועות

לא הבנתי למה כן להתחתן ברבנות? אם אתה מדבר על אינטרס או קושי, יש כאן חובת מחאה ופעולה שמטרתה לערער את המוסד המבחיל הזה מול אינטרס. וראוי לפעול לפי הערכים.
מה עוד שכיום יש דרכים להירשם גם אם נישאת לא דרכם.
את הדיון על ההשוואה התימהונית לשר האוצר אותיר לך. אני בטוח שתצליח לבד.

k2avi1 הגיב לפני 4 שבועות

מה זה למה כן? מאותה סיבה שמוציאים רישיון דרך משרד הרישוי: זו יחידת הסמך הממשלתית שאחראית על זה. אפשר גם להוציא רישיון אירופי ולבקש הכרה בו בישראל (לפחות ברישיונות ספנות זה אפשרי), אבל אין שום סיבה לעשות את זה בדרך כלל. זה פשוט גוף ממשלתי ככל גוף אחר. לא שמעתי שאנשים עורכים ביקורת פנים לגופים ממשלתיים לפני שנעזרים בשירותיהם.

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

אתה באמת לא מבין את ההבדל? קשה לי להאמין. רישיון שלא מוצא דרך משרד הרישוי מסכן אחרים. חתונה דרך הרבנות עניינה לספק ג'ובים למשפחות דרעי ויוסף. הא ותו לא.
מבחינתי אין שום חובה להינשא דרכם גם אילו זה היה גוף שמתנהל לתפארת. אבל איך שהוא מתנהל כעת יש עניין פוזיטיבי לא להינשא דרכו.

k2avi1 הגיב לפני 4 שבועות

דיברתי על רישיון חוקי לגמרי, לא משהו שמסכן אנשים (נתתי דוגמא מעולם הספנות, שם רישיונות שהוצאו באירופה מוכרים בישראל).

אם יש חובה הלכתית זו שאלה נפרדת. מה שאני טוען הוא שתשומת הלב הזו מיותרת. אדם רוצה להתחתן בישראל אז הוא הולך למקום שמטפל בזה. מי שרוצה להיות רו״ח הולך למועצת רו״ח ועושה בחינות, הוא לא בודק קודם אם הם מתנהלים כראוי ואם אפשר להוציא רישיון בקפריסין ולעבוד פה.

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

יש רק בעיה אחת. שהמקום שמטפל בזה לא מטפל במה שאתה רוצה אלא מכריח אותך לעשות דברים שהוא רוצה בלי הצדקה.
אם אגיע למסקנה שמשרד הרישוי עושה עליי קופה לטובת משפחת פשע כזו או אחרת, מכתיב לי דברים נגד מצפוני ויש לי דרך אלטרנטיבית להשיג רשיון בהחלט אעשה זאת.

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

ואגב, לא דיברתי על חובה הלכתית אלא משפטית ומוסרית. הלכתית ודאי שאין למושחתים הללו שום מעמד.

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

ואגב, לא דיברתי על חוסה הלכתית אלא משפטית ומוסרית. הלכתית ודאי שאין למושחתים הללו שום מעמד.

שאול הגיב לפני 4 שבועות

מה זה "הלכתית אין למושחתים הללו שום מעמד"? כל מסדרי חופה וקידושין המועסקים ברבנות, החרדים והסרוגים גם יחד, הם מושחתים? כמו כן, ממתי האשמה בשחיתות מהווה עילה לפסילת ההסמכה לרבנות?

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

טוב, כנראה צריך שיעור קצר בהבנת הנקרא. ראשית, זה שכניתי אותם מושחתים לא אומר שבגלל זה אין להם סמכות. הסברתי את הדברים בפירוש למעלה אם היית טורח לקרוא לפני שהגבת. שנית, המושחתים אלה הרבנות הראשית כמוסד. זה לא אומר שכל אדם שם הוא מושחת. ושלישית, כתבתי שלרבנות הראשית כמוסד אין שום סמכות הלכתית בשום מובן שהוא. זה מוסד פקידותי של המדינה. זה לא אומר שהקידושין שנערכים דרכה ועל ידי אנשיה אינם תקפים. זה אומר שהלכתית לא חייבים ללכת דרכה.
גם כשנעלבים ומתרגזים כדאי קודם לקרוא לחשוב ואז להגיב.

שאול הגיב לפני 4 שבועות

ניקח את הטיעון הזה: "אם אגיע למסקנה שמשרד הרישוי עושה עליי קופה לטובת משפחת פשע כזו או אחרת, מכתיב לי דברים נגד מצפוני ויש לי דרך אלטרנטיבית להשיג רשיון בהחלט אעשה זאת". מניין לנו שהרבנות הראשית עושה עלינו קופה ומזרימה כסף למשפחות דרעי ויוסף? אני בהחלט מסכים עם הטענה שיש נפוטיזם ברבנות (לאו דווקא בכיוון של משפ' יוסף המורחבת, אלא מתוך מגמה כללית של מינוי קרובים ומקורבים), אבל עדיין, כל עוד מדובר בגוף פקידותי, את כספיו הוא מעביר לאוצר המדינה.

mikyab צוות הגיב לפני 4 שבועות

אז הנה עוד השלמה לשיעור הקודם: כשממנים מקורבים לגוף הזה שמקבלים משכורות שמנות מאוצר המדינה, וכשעוסקים במסגרתו בקידום ארגון הכשרות והמפלגה המשפחתיים, זה אומר שמשתמשים בכסף שלנו לטובת משפחות הפשע. לא צריך למעול בשביל זה (אם כי גם מעילות בוטות יותר לא הייתי שולל).

השאר תגובה

Back to top button