שינויים במסגרת ההלכה ביחס לנשים

שו"תקטגוריה: הלכהשינויים במסגרת ההלכה ביחס לנשים
שואל שאל לפני 7 שנים

שבוע טוב הרב מיכי, כתבת לי לפני כמה זמן שאתה עקרונית בעד שינויים במסגרת ההלכה ביחס לנשים, התכוונת לעליית נשים לתורה, האם אתה חושב שגם יש מקום לשנות את ההלכה ביחס לכיסוי ראש וקול באשה מאחר שהיום אינם ערווה? או שהפסיכולוגיה והסוציולוגיה במקרה זה קבועות? תודה,

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 7 שנים

למה כיסוי ראש וקול אינם ערווה היום?
אם כוונתך שמנהג בנות ישראל לשיר ולא לכסות את ראשן, זה אכן טיעון רלוונטי. אבל כאן יהיה קשה לשנות שכן דבר שבמניין צריך מניין אחר להתירו. לעומת זאת, עליית נשים לתורה זה לא שינוי הלכתי. אין עם זה שום בעיה הלכתית (כבוד הציבור הוא טיעון חלש מאד ולא רלוונטי היום).

שואל הגיב לפני 7 שנים

לדעתך זה גם לא דבר נכון להתיר קול באישה וכיסוי ראש? (דהיינו זה נגד רצון ה', עזוב רגע מניין)
והאם נשים צריכות לדעתך לעלות לתורה ולשמש חזניות ?
קיצור אני שואל אותך אישית לדעתך ולא מבחינה הלכתית.
תודה

mikyab צוות הגיב לפני 7 שנים

אני לא מבין את השאלה. אם לא מדובר מבחינה הלכתית אז תרקוד הורה. מה עניין דעתי לכאן? מה טעם לעשות תפילה או לשמור צניעות לא מבחינה הלכתית?
אולי כוונתך מה דעתי ההלכתית לולא בעיית הסמכות. דומני שכל זה אנכרוניזם מיותר.

יצחק הגיב לפני 7 שנים

למה כיסוי ראש אנכרוניזם? הרי זה לא מחמת צניעות בלבד (רווקות מותר)… זה היה קשור למה (שישתנה)

מיכי צוות הגיב לפני 7 שנים

זה שלרווקות מותר לא אומר שאין כאן שאלה של צניעות. רוב ככל המפרשים מדברים על זה במונחי צניעות (כבר מהפסוק בתורה "ופרע את ראש האישה"). בכל אופן, אם רק רוצים לסמן מי אישה נשואה אפשר לעשות זאת גם בכל מיני צורות אחרות.

מיכי צוות הגיב לפני 7 שנים

יוגב
הרב יכול להסביר מה כוונתו "מה טעם לעשות תפילה או לשמור צניעות לא מבחינה הלכתית"? זה נשמע כאילו ההלכה חסרת קשר למציאות ופשוט יש הלכה מחייבת אז חייבים, אבל אין זה כך, מלבד זה שיש הלכה מחייבת יש טעם לשמור צניעות כי אנחנו רוצים לחיות אורח חיים כזה כי אנו מאמינים בו בגלל כל מיני סיבות שנראה לי מיותר לפרט.
תודה רבה הרב
4 months ago

מיכי
מה יש כאן להסביר?! אתה שואל האם נשים יכולות לעלות לתורה לא מבחינה הלכתית. איזו עלייה לתורה מדובר? לא עלייה הלכתית אלא עלייה מוסרית? ולגבי כיסוי ראש לדעתי אין בזה משום צניעות אם ההלכה לא היתה מחייבת.
4 months ago

השאר תגובה

Back to top button