אלוהים

שו"תקטגוריה: אמונהאלוהים
אנא שאל לפני חודש 1

אחת ההוכחות לקיומו של אלוהים,  היא העובדה שהעולם נוצר, ואם כן חייב לומר שהיה מי שייצר אותו (או לצורך העניין פיצץ אותו). שהרי עינינו הרואות שלא ייתכן שדבר יווצר מעצמו (בעולמנו אנו). שאלתי היא, הרי אם אנחנו מדברים על עולם שקדם לעולם הזה שאנחנו מכירים, אולי בכלל יש חוקים אחרים, וזה שדבר נוצר לא מחייב שהיה מי שייצר אותו.  אשמח לתשובה,  תודה רבה מראש 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני חודש 1

הארכתי בראיות הללו במחברות ובספרי המצוי הראשון. שם שללתי את כל האפשרויות הללו. בקצרה, אם יש משהו קודם שיצר את העולם שלנו הרי זה אלוהים. אתה קורא לזה 'עולם קודם', אבל זה רק שם. הראיה הזאת לקיומו של אלוהים מוכיחה את קיומו של משהו שיצר את העולם, וגם אתה אומר שיש כזה. לא נכנסים לשאלה מהו ומה טיבו.

אנא הגיב לפני חודש 1

ואולי לא היה שם שום דבר שייצר את העולם, והעולם נברא לבד, כי כל המניעה לומר זאת, היא רק העובדה שאנחנו מניחים שחייב להיות סיבה קודמת לכל דבר, וייתכן שהנחתנו מוטעית, ושם הכל היה לפי חוקי פיזיקה אחרים?

mikyab צוות הגיב לפני חודש 1

גם זה נדון שם. כל הדברים בעולם המוכר לנו אינם סיבת עצמם. לכן בלתי סביר שהם נוצרו לבד או לא נוצרו בכלל (אלא תמיד היו). ההנחה של עקרון הסיבתיות אינה תוצאה של תצפית (כי התצפית לא באמת מניבה אותה, כפי שהראה דייוויד יום), ולכן אינו חלק מהפיזיקה. זהו עיקרון שיסודו בתבונה שלנו ומשם הוא בא גם לפיזיקה. ובכלל, אם דברים נוצרים או נעשים ללא סיבה, אין חוקי פיזיקה. אלו לא חוקים אחרים אלא היעדר חוקים.

השאר תגובה

Back to top button