התייחסות לצד השני

שו"תקטגוריה: כלליהתייחסות לצד השני
ישי שאל לפני 2 חודשים

אהלן,
מקובל לחשוב שהימין הוא צר אופקים שלא סופר את הצד השני והוא בעצם הצד הלא חושב. אבל לתחושתי ההפך הוא הנכון. כשאני קורא מאמרים בהארץ, אני פשוט לא רואה ניסיון בכלל להתייחס לצד השני ברצינות, המקסימום זה שצוחקים על מה שהשני אומר בלי לחשוב בכלל שאולי יש לו טענה אמיתית. נדמה לי שהשיא שראיתי בימים האחרונים זה הכתבה הזאת: https://www.haaretz.co.il/gallery/television/tv-review/2023-03-26/ty-article/.highlight/00000187-1a6f-d7c4-ab8f-fe6f11270000 העיתונאי שואל שאלות לא חכמות במיוחד(לא ראיתי את הריאיון, אני מדבר על בסיס מה שצוטט), תוקף את המרואיין. והכותבת אפילו לא מתייחסת לטענותיו של המרואיין(שלפי המצוטט דווקא נראה שענה בסדר גמור). 
האם אתה מסכים עם זה שבעצם השמאל הוא זה שלא באמת חושב על הטענות של הצד השני, ולא מתייחס בכלל לדיון באמת?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 חודשים

כן, הבחנות כאלה בדיוק נעשות גם בצד השני. זה סוג הפלפולים שמוכיח לכל אחד מאיתנו למה הוא יותר צודק ויותר חכם מהאחרים.

זוהי הכללה לא מאוזנת. אני שותף לדעה המאוזנת שלפיה רוב האנשים שטחיים, מגמתיים ולא ממש חכמים. נכון שיש בולטות של "הארץ" בעניין המגמתיות (זה על השולחן שם), אבל הוא ממש לא היחיד. ערוץ 14 לא יותר טוב.

ישי הגיב לפני 2 חודשים

נדמה לי שיש הבדל קטן. בהארץ אלה האנשים האינלטקטואלים של השמאל, זה העיתון שלמיטב ידיעתי נחשב של אנשי האקדמיה וכו'. ואילו ערוץ 14, לא נחשב מהאינטלקטואלים של הימין(בלשון המעטה), האנשים החכמים של הימין למיטב ידיעתי לא נמצאים בערוץ 14. כלומר בשמאל המגמתיות מגיעה מהשכבה העליונה בחברה מבחינה אינטלקטואלית ואילו בימין זה מהשכבה הפחות חושבת(אני מרגיש שנהייתי קצת יותר מדי פוליטיקלי קורקט).

mikyab צוות הגיב לפני 2 חודשים

כן, הבחנות כאלה בדיוק נעשות גם בצד השני. זה סוג הפלפולים שמוכיח לכל אחד מאיתנו למה הוא יותר צודק ויותר חכם מהאחרים.

השאר תגובה

Back to top button