חד קרן ורודה בלתי נראת

שו"תקטגוריה: אמונהחד קרן ורודה בלתי נראת
שואל שאלה שאל לפני 3 שבועות

הרב שלום
ראשית, אשמח לציין בפניך שאני מאוד מעריך אותך ואת עשייתך , היו לי המון שאלות אמונה בשנים אחרונות, ובזכותך דרך המאמרים, האתר, הסרטונים, הצלחתי לגבש עמדה בכל הנושא.
שאלה אליך ברשותך.
יש מסקנות שיש אלוקים, מסקנות לוגיות, מסקנות אמוניות וכו וכו, יש מסקנות.
אבל מה אם כל המסקנות האלה תקפות רק למציאות ״המזוייפת״ בה אנחנו נמצאים? שכביכול אישיות אחרת, הכניס אותנו לתוך מציאות בה , עם כל החומרים שנתן לנו ללמוד איתם או עם חוקי ההיגיון שהוא בנה, אנחנו נגיע למסקנה שחייב להיות התחלה של משו לכן אנחנו מחליטים שיש אלוקים, אבל אולי המציאות אחרת לגמרי?
ויכול להיות עוד אין סוף דוגמאות שאני יכול לתת לך, שבאופן תאורתי, הם יכולות להיות נכון, ולא בהכרח נצליח להפריך אותם.
(בכוונה שמתי בכותרת את החד קרן וורדה הבלתי נראת)
לשאלתי אני פחות מתרכז בדוגמאות (שכפי שציינתי יכולות להיות אין סוף) אבל מה באמת היחס שלנו, לטענות או הנחות שבאופן תארתי יכולות להיות אמת, ושאנחנו לא יכולים להפריך אותם.
 
למה שבצומת על מציאת אמת, אנחנו דווקא נחליט שיש אלוקים, ולא נחליט שיש משו אחר גם הןא בלתי נראה, שהכניס אותנו למציאות מזוייפת.
למה אלוקים טענה יותר לגיטימית.
 
(סליחה אם בלבלתי אותך וסליחה על ניסוח אולי פשטני מדיי)
 
תודה רבה
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שבועות

אני בדרך כלל לא עוסק בשאלות ספקניות. אין דרך לענות לספקנות, וכל מה שאני אומר לך הוא שעליך לבחון האם אתה עצמך ספקן או לא. אם אתה ספקן שום תשובה לא תספק אותך, אבל לא רק באמונה ובעולם הדתי אלא בכל תחום עלי אדמות (כולל מדע). אם אינך ס]קן אז מה טעם לעסוק בשאלות הללו? אין דרך לטפל בהן.

שואל שאלה הגיב לפני 3 שבועות

האמת לא ספקן.

רק מאוד מסקרן אותי מה התייחסות של הרב לטענת כאלה שאי אפשר באמת להפריך כמו קנקן התה?
האם לדעת הרב, טענה שאי אפשר להפריך יש לה בכלל משקל עקב אי יכולות להוכיח שהיא לא נכונה?

mikyab צוות הגיב לפני 3 שבועות

לגבי טענות שאי אפשר להפריך עניתי רק כעת. אם יש סיבות טובות ואם מעצם טבען הן לא עומדות להפרכה (כלומר זה לא משהו שאמור לעמוד להפרכה), אז אין פגם בכך שאינן עומדות להפרכה. זה כמו אמונה באלוהים שלא ניתנת להפרכה אבל יש טעמים טובים להחזיק בה.

השאר תגובה

Back to top button