לוסי שובי הביתה

שו"תלוסי שובי הביתה
היינריך היינה שאל לפני 12 חודשים

כפי שפורסם בוועידת התנך של מיזם 929  של הרב בני לאו
ישנו פאנל (תורה לכל באי עולם) בהנחייתה לוסי אהריש
ומה שגרם לכמה רבנים למחות על כך שדייקא מתבוללת מנחה טקס שכזה
אשמח לדעת מה חושב הרב על כך?

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 12 חודשים

ראשית, היא לא מתבוללת אלא מבוללת.
אני לא רואה מה העניין בטקסים הללו. כל מיני אנשים רוצים "ללמוד תנ"ך" ולחגוג להם. שיהיה להם לבריאות. מילא אם היו לומדים קצות, הייתי מבין את העניין. נדמה לי שמחללי שבת ובועלי נידות הולכים באופן חזיתי יותר נגד התנ"ך, וגם העבירות שלהם חמורות יותר. ומשום מה שם אף אחד לא מצייץ.

מיזם 'קצות' - אחלה רעיון הגיב לפני 12 חודשים

הרעיון של 'מיזם קצות' הוא רעיון מצויין, שהרי מדובר בסוגיות משפטיות, שרלבנטיות למשפטנים מכל האומות והאמונות. נזמין את כב' השופטת קטנג'י בראון-ג'קסון להנחות פאנל בנושא 'ספק אישה בעדות ודין' 🙂

בברכה, יוסף צבי בידאני לוי-טרמפטיסט

התבוללות היא 'נקודת אל-חזור' הגיב לפני 12 חודשים

בס"ד כ"ה באד"ב תשפ"ב

מלבד חומרתו העצמית של איסור נישואי תערובת, שעליו אומר הנביא: 'כי חלל יהודה קדש ה' אשר אהב ובעל בת אל נכר' – הרי שיש כאן 'נקודת אל-חזור'. מי שעובר על איסורי שבת כשרות וטהרה לא מסתכן באיבוד זהותו היהודית, ותמיד, ובפרט אם הוא עוסק בתנ"ך – קיים הסיכוי ש'המאור שבתורה' יביא את לימודו לכלל מעשה.

לעומתו מי שנשוי לנכרית – גם אם יעלו בו הרהורי תשובה, יקשה עליו מאד לפרוש מאשתו ומילדיו, שהם נכרים כמוה. מצב זה של 'נישואי תערובת' – קל להיכנס אליו כשאהבה יוקדת, אך קשה מאד לצאת ממנו כשמתחילים להתפכח מה'חלום'.

בשנים שעברו היו נישואי תערובת 'טאבו' אפילו בציבור החילוני בארץ, אפילו אצל אלה שלא שמרו כלום מהמצוות שבין אדם למקום – הקפידו בזה כדי לשמור על הזהות היהודית. כיום שכבר מנשבות בציבור רוחות של 'פתיחות' – יש כבר בארץ תופעה, מצומצמת עדיין, של נישואי תערובת. מתן הנחיית 'ועידת התנ"ך' לנכרית הנשואה ליהודי – היא כמעט 'הגשר מרב' לתופעה.

אני מבין שלא נעים לבטל את הזמנתה של הגב' אהריש אחרי שכבר הזמינוה. אציע איפוא, שיעבירוה לפאנל בנושא 'נישואין דו-לאומיים בתקופת המקרא ובימינו',, שבו ישתתפו לשם האיזון גם נציגי 'להב"ה' ו'יד לאחים' 🙂

בברכה, יפתח בר-קושב ערובינסקי

השאר תגובה

Back to top button