בקשה

יוגב שאל לפני 8 חודשים

שלום הרב מיכי.
זוהי יותר בקשה מאשר שאלה. רציתי לדעת האם אתה מכיר פילוסופים, סופרים, תיאולוגים ישראלים העוסקים בנושאים אשר אתה עוסק בהם באתר כגון: פילוסופיה, אמונה, יהדות וכו’… אבל שמציגים זווית קצת שונה. שמציגים טיעונים שהמסקנה בסופה היא לא אלוהים קיים (דאיסטי או תאיסטי), או שצריך לקיים מצוות, אלה את הצד השני, החילוני יותר.
נחשפתי לאתר שלך לפני משהו כמו שנה. הספקתי לקרוא המון מהפוסטים שלך, את כל המחברות שלך ושניים מספרייך ואני חייב לציין שדבריך פיתחו אצלי את החשיבה הביקורתית בטירוף. אז קודם כל תודה רבה על זה. דבר שני, איני מצליח למצוא מקורות העוסקים בנושאים אלו אשר מציגים את הצד השני בצורה לוגית, עקבית וסדורה. חסרה לי מאוד הזווית הזו כדי לראות ממש את כל התמונה במלואה ולהחליט.
אשמח אם תכווין אותי לאתרים שונים אם אתה מכיר (לא אתרים כמו “חופש” למיניהם, שלדעתי מציגים יותר לגלוג מאשר רציונל ועומק), שמות של אנשים העוסקים בנושאים אלו, ספרים וכו’…
תודה ושבוע טוב

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 8 חודשים

שלום רב.
לצערי (או אולי לשמחתי?) איני מכיר ספרות כזאת בעברית. אבל גם באופן כללי אני לא מכיר תיאולוגים שמגיעים למסקנה שאין אלוהים. יש פילוסופים שעוסקים בשאלה האת מהיבטים שונים. באנגלית יש ספרות עניפה כזאת.
אני חושב שיש מעט מאד שעוסקים בכל ההיבטים. פילוסופים עוסקים בראיה כזו או אחרת, אבל בד”כ לא סוקרים את הנושא מכל זוויותיו. לכן אם אתה מחפש חומר עליך לארגן את הנושא ולעסוק בכל היבט שלו לחוד. למשל לפי המיון של הראיות שאני מציע במחברות, לעבור על כל ראיה לחוד. הראיה האונטולוגית זוכה לטיפול די מקיף אצל א”צ בראון, בספרו “סוגיית היש” – פרקים בניתוח אונטולוגי. הוא עוסק בלוגיקה של הראיה אבל לא מדר על המסקנה אם יש או אין אלוהים.

השאר תגובה