חרדים כסנטימנט

שו”תקטגוריה: כלליחרדים כסנטימנט
איש שאל לפני 11 חודשים

א. איך הציבור הכללי מכיל ומקבל את החרדים, האם זה סנטימנט עז למסורות ולדורות הישנים? (עיין ע’ דברי קובי אריאלי שהבאת בטור, לא מזמן ראיתי מי שכתב – מתחביביי כשאני עורך קניות בביתר עילית השכנה: להקשיב לזוגות מדברים ביניהם ביידיש. לא מבין כמעט כלום, אבל זה נחמד לי באוזן. קצת חו”ל, קצת סבתא, קצת יידישקייט.) 
 
ב. לגבי עיקרון ההלכה כנקודת היהדות וכו’, אני חוזר ואומר לך שמנדלסון ועוד מתלמידיו כבר טענו ודנו כך, ואחזור ואומר לך שלענ”ד תמצא בדבריהם הרבה…

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 11 חודשים

א. לא הבנתי. מה פירוש מקבל? לא הורג אותם? ברור שיש לאנשים סנטימנט כלשהו, למרות מאמציהם הבלתי נלאים של החרדים להכחיד אותו (ביחד עם שימוש ציני בו).
ב. תודה.

איש הגיב לפני 11 חודשים

הלוא היה אמור להיות שיתגבש עכשיו גוש אנטי חרדי ולא אנטי ביבי (או שזה עניין רב מידי, אבל עכ”פ את הרואה שאנשי הציבור לא נלחמים נגדם) ובכלל השנאה וההסתה שקיימת נגדם, פחותה ממה שאמור להיות באופן הגיוני, – מנקודת מבט חילונית

בנימין גורלין הגיב לפני 11 חודשים

איש יקר, אל לנו לשכוח שהחריידים אינם מציגים ואינם מייצגים מסורות ודורות ישנים, הם סה”כ תופעה חדשה למדי על במת היהדות ומן הסתם יעברו מן העולם כקודמיהם.
אכן הפלא הגדול הוא הכיצד הם הצליחו לחדור לתודעה כמייצגי היהדות, היידישקייט וכו’… עד כדי כך שאפילו אנשים משכילים טחו עיניהם מראות בשקר הגדול אותו הם מייצגים ?

תם. הגיב לפני 11 חודשים

ישכר זלמנוביץ חושף ב’קול ברמה’: בערים החרדיות ערכו הרבה יותר בדיקות מאשר בערים חילוניות ומעורבות. מאז פרוץ המשבר נבדקו בערים חרדיות 61.7% מכלל האוכלוסייה ובערים החילוניות 45.2%, בערים מעורבות כ-40% מכלל האוכלוסייה, ובערים הערביות 36.6% בלבד.
בעיר החילונית תל אביב נבדקו מאז פרוץ משבר הקורונה רק 40.6% מכל התושבים, ברעננה 42.5%, ברמת גן 41.5%, ובאילת 28.3% בלבד. מנגד, בבני ברק נבדקו 67.1% מכל התושבים, באלעד 55.9%, במודיעין עילית 71.4%, וברכסים נבדקו קרוב ל- 72% מכל התושבים.
בשבוע האחרון נבדקו בתל אביב רק 2.8% מכלל התושבים, ברעננה 2.7%, ברמת גן 3.45% , ובאילת הדרומית 1.6% בלבד. בערים החרדיות – בבני ברק 7.6%, באלעד 6.4%, ברכסים נבדקו 9.8%, ובמודיעין עילית מספר שיא של 10.4% מכלל התושבים.

השאר תגובה