למה לא פועלים ככה נגד עזה אני לא מצליח להבין

שו”תקטגוריה: כללילמה לא פועלים ככה נגד עזה אני לא מצליח להבין
לא מבין שאל לפני 4 חודשים

מדוע הצבא לא פועל בטכניקה של על כל טיל לשטח מאה מטר רבוע מאיפה שיצא הטיל, אחרי שאומרים לאנשים לצאת, וכך לאט לאט או מהר מהר יווצרו “תאי שטח” הרוסים לחלוטין בעזה ולפי דעתי זה בוודאות של מעל 90 אחוז יסיים את כל הסיפור כי מלבד ההרתעה (הם יחשבו אלפי פעמים לפני כל שיגור אם ידעו שדקות ספורות אחרי השיגור מאה מטר רבוע ממקום השיגור ישוטח לחלוטין), זה פשוט טכנית יגרום לאי יכולת לשגר טילים כיוון שהם משגרים ממקומות עם מחסה.
ואת השיטוחים האלו יעשו מהר לפני שה”עולם” יתחילו להגיד מי מו מה או שלא מהר ופשוט יגידו ל”עולם” את האמת – שזה ירי תגובה ושפשוט אגרוני הטרור לא יירו ואז לא יהיה את הירי תגובה.
ודרך אגב את השיטוחים יעשו עם “פצצות טיפשות” שפשוט מטילים מהאויר ולא עם כל הטילים המתוחכמים שעולים מיליונים רבים.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 חודשים

זו שאלה לאנשים שמתמצאים יותר ממני. אבל דומני שלא כל כך פשוט לשטח שטח שלם. אפילו בניין אחד להוריד זה מבצע לא פשוט.
מעבר לזה, בני הציע פעם הצעה שנראית לי טובה הרבה יותר. להקים אתר אינטרנט שבו תופיע רשימת מבנים ושטחים מטווחים מראש לפי סדר קבוע מראש. כל טיל שנורה יגרום לתגובה אוטומטית שמחסלת בניין או בניינים בעזה (בלי מגע יד אדם), כך שהיורה של הטיל הוא שהשמיד את הבניין. כל אחד, כולל אזרחי עזה, יוכל לראות באתר מיהו הבניין הבא ולהיזהר (לצאת משם) אם רצונו בכך. כך אפשר לצאת לפנסיה. כל ירי טיל ישמיד אוטומטית בניין לפי סדר קבוע מראש. נדמה לי שזה עשוי לגרום הרתעה לא רעה.

mikyab צוות הגיב לפני 4 חודשים

שם האתר: who_is_next.com

הפוסק האחרון הגיב לפני 4 חודשים

גישה מטופשת.
הגישה הנכונה צריכה להיות שעל כל טיל שנמצא אצל חמאס יש לפטר חבר כנסת במדינת ישראל.
ועל כל טיל שנורה יש להכניס חבר כנסת לכלא.

למהה לירות טילים לעזה באופן העלול להביא לפגיעה ברבים החפים מפשע? אפשר פשוט לנתק את הספקת החשמל…

בברכה, תומס אדיסון

ישי הגיב לפני 4 חודשים

ברצינות, האם לדעתך זה לא מוסרי להפסיק להזרים להם חשמל ומים וכסף(לא יודע מה עוד אנחנו מזרימים לעזה) ? הרי מצד אחד בסוף כל מה שאנחנו מביאים להם יוצא בטילים נגדנו, מצד שני זה יפגע כנראה בחפים מפשע בעזה.

mikyab צוות הגיב לפני 4 חודשים

השאלה מופנית אליי? היכן כתבתי שזה לא מוסרי?

טולגינוס הגיב לפני 4 חודשים

הצעה יפה עם האתר של בנך, אבל איזה הבדל יש אם זה עם מגע יד אדם או בלי? אני לא רואה אפילו שמץ שמציצו של הבדל כזה מבחינה מוסרית.

mikyab צוות הגיב לפני 4 חודשים

ויכוח אופייני אבל לדעתי כאן זה שונה מהוויכוח הרגיל שלנו. כאשר אתה בונה אופציה כזאת, מי שמפעיל את הפצצה הוא יורה הטיל ולא אני. ההחלטה היא שלו. הוא לא יכול לומר שחשב שלא אירה את הטיל. בפרט שיש את הסברא שמסרה לבן דעת, כלומר שהוא ירה ובנה על כך שאני אהיה מוסרי ולא אירה על בניינים. ואם יריתי האשמה עליי. אבל במצב שבני מציע הוא מפעיל את המנגנון כולו. ועוד לא דיברנו על הלחצים על חמאס להפסיק לירות שיהיו חזקים הרבה יותר במצב כזה (כי אין להם רווח הסברתי וכו’).

טולגינוס הגיב לפני 4 חודשים

מבחינת Hasbara זה באמת אולי יעזור (ואני חייב לציין שכל הטוויטר הבינ”ל שאני רואה הוא כמדורת אש ב”סולידריות” עם הפלסטינים. עוד כמה טיפות מים פה ושם לא ישפיעו בכלל על הלהבות). אבל לדעתי זה עדיין כמו הדיון ‘הרגיל’. באופן אישי אני חושב שצריך לירות להרתעה גם עם מגע יד אדם, ואם אסור לירות אחרי אז אסור גם ליצור את המנגנון. אלא אם אדם עושה בתוך שלו בלי קשר למטרה הנזיקית לתוקף. ואם מטרת המנגנון היא לעזור לעצמנו בביה”ד בהאג אז ג”כ קשה לי להאמין שהם יתרשמו מהצלופן המרשרש.

טולגינוס הגיב לפני 4 חודשים

אפשר אגב וסליחה על החטטנות לדעת מי הוא הבן? זכור לי שבמקום כלשהו כתבת שהבן ‘יוסי’ לא מחזיק בצו הקטגורי לעניין הצבעה בבחירות, ומשם הבנתי שהוא בחור כלבבי :). ועוד בן שלך (אולי אותו אחד) אמר רעיון עם ניחוח תוצאתני לגבי מיגו והעילוי ממייצ’יט. עד כה מאתיים נקודות לגריפינדור. אבל הרעיון של הבן דהכא פתאום מתרחק מהר המוריה התוצאתני ונתעוררה סקרנותי תובב”א

mikyab צוות הגיב לפני 4 חודשים

וואו, אתה ממש מחזיק ראש. זה אותו יהודי עצמו. אכן יוסי.

ישי הגיב לפני 4 חודשים

השאלה שלי הייתה מופנית אליך. מעולם לא כתבת שזה לא מוסרי כי מעולם לא התייחסת לנושא. אני רציתי לשאול מה דעתך.

mikyab צוות הגיב לפני 4 חודשים

זה לא נראה כמו שאלה אלא כמו תגובה לדברים שכתבתי.
אם מדובר בשאלה, אני חושב שאי אפשר להפסיק להם לגמרי את המים אבל אפשר בהחלט להפסיק את החשמל ובוודאי את הכסף.

השאר תגובה