עתיד היהדות

שו"תקטגוריה: אמונהעתיד היהדות
אבי שאל לפני 7 שנים

שלום הרב מיכי קראתי את מכתבך לראש הישיבה של בנך שפורסם כאן באתר, תוכנו ותובנותיו מצטרפים אצלי לעוד חששות ותהיות שעולות במחשבתי לאחרונה……ניכר שהמצב הכללי של הדת מאוד עגום…..ישנם מעט מאוד מקומות (כמו האתר שלך) שבהם באמת אפשר לדון בעיקרי האמונה והדת באופן חופשי אמיתי וגלוי, מנגד ברור לי שהרוב המוחץ של יהודים שמוגדרים כדתיים ואף כתלמידי חכמים יראו באתר ובשאלות שעולות כאן ועוד יותר בתשובות שנענות ככפירה וגילוי פנים בתורה וכו\\\'…..לי כאדם דתי רודף אמת האתר הוא מקום של נחמה בים של שטויות והבלים וסיסמתיות ושיטחיות שסובב אותי בשטף חיי (עבודה,קהילה,משפחה, חברים) ואין עם מי לדבר……ועל כך אני שואל, האם יש תקווה ליהדות האמיתית? לאמונה האמיתית? ליחס הנכון והבוגר למקורותנו???? נראה שהמצב רק מדרדר…..המוחות הטובים והביקורתיים עוזבים אותנו. החוזרים בתשובה ברובם מונעים מרגש ומוצאים נחמה בפן המיסטי של היהדות, בוודאי שלאתר שלך הם לא יגיעו…….מה יש בידינו לעשות??????

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 7 שנים

שלום אבי.
אני מסכים להלך הרוח הכללי, אבל אני כנראה יותר אופטימי ממך. ראשית, חברה לעולם אינה אוסף של פילוסופים ואנשים חושבים. וגם החברה הדתית בכלל. להיפך, דומני שבחברה הדתית יש יותר מחשבה מאשר בחוץ, אלא שיש לה גבולות גזרה צרים מדיי.
שנית, דווקא כאנרכיסט אני רואה ערך במנגנוני בלימה שמרניים שיעצרו את החשיבה במרוצה. בסופו של דבר צריך להיות איזון בין הכופרים הרציונליים לבין השמרנים שומרי החומות.
מה אפשר לעשות? לעורר ולהעיר, ולקוות לטוב. והעיקר לא לפחד כלל.   

השאר תגובה

Back to top button