שאלת בירור

שו”תקטגוריה: כללישאלת בירור
פלוני שאל לפני שנה 1

לרב שלום,
איני יכול להגיב ואולי גם לראות תגובות של אחרים בעמודי השאלות  של “המשך אמונה ברורה”.
האם יש בעיה טכנית בעמודים האלה? 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני שנה 1

דומני שאי אפשר לפני שאני עונה פעם ראשונה. ולא בכדי לא עניתי. במחילה, מבחינתי הדיון מוצה עד זוב דם.

פלוני הגיב לפני שנה 1

איך מיצית את הדיון, כאשר כתבתי לך שהוא רק התחיל. בשלב א’, הגענו למסקנה שהתנ”ך הוא ספר המסרים של הבורא (מיצינו).
בשלב ב’, הגענו למסקנה שהמסרים מחולקים למסרים עובדתיים ומסרים נורמטיביים (לא אישרת ולא דחית).
בשלב ג’, הגענו למסקנה שיש מסרים רוחניים (מסרים עובדתיים מטאפיזיים ודברי עתידות) ולא רק מסרים עובדתיים היסטוריים (לא אישרת ולא דחית).
יש עוד שלבים לוגיים שבעזרתם, אני אוכל להראות שהעמדות המסורתיות של חז”ל הן העמדות ההגיוניות ביותר למי שבאמת רוצה לדעת את המסרים של הבורא.
אני התרשמתי ממך, שאתה חפץ באמת באשר היא נוטה ולא מקובע על עמדות מסויימות (גם אם אתה מזדהה איתן), לכן אתה אמור לשמוח על דיון כזה שאולי יגרום לך לברר יותר את האמת ויקרב אותך יותר אל רצון הבורא ממך.

מיכי צוות הגיב לפני שנה 1

שלום פלוני.
אני תמיד שמח ללמוד ולהסיק מסקנות, ומקווה להיות מספיק ישר כדי להודות בטעויות אם ישנן.
אבל אני לא יכול לעבוד בצורה כזאת. אתה חד לי חידות ואני עונה ואתה לא מתייחס, ואז פותח עוד שרשור באותו נושא, ועוד אחד (כבר מזמן איבדתי כמה היו), וכל זה במרווחים אקראיים שלא מאפשרים לי להחזיק ראש. אתה צריך לקחת בחשבון שיש לי כאן כמה עשרות ומאות חברותות בו זמניות, וזה על יד שאר הדברים שאני עושה. לכן אם תרצה לעסוק בנושא כלשהו – אשמח, אבל אתה צריך קצת להתחשב בי.

מכיון שאני בהחלט סקרן לראות מה תוכל להראות לי שלא חשבתי עליו, אני אשוב כעת לאשכול המיותם ההוא, המשך אמונה ברורה, ואענה שם. אל תניח שאני זוכר משהו מכל התכתובות הקודמות. אם תרצה להמשיך בדיון אנא כתוב בקצרה וממוקד ולא בשלבים רבים ובאורך, והשתדל שהמרווחים הזמניים יהיו קטנים ככל האפשר. אחרת אני מאבד אותך ולא אוכל להמשיך.
להתראות שם.

השאר תגובה