שירות צבאי

שו"תקטגוריה: כללישירות צבאי
מתלבט שאל לפני 3 שבועות

שלום כבוד הרב אני רוצה לשאול שאלה שחורגת מהנושאים והסגנון של האתר אבל כיון שאתה אדם חכם ובדרך כלל מאיר את עיני לדברים שלא חשבתי עליהם, אנסה לשאל. 
אני משרת בצבא שירות מלא, ואני עומד לקראת סוף ההכשרה של לוחם חיר. אחרי שלב זה יש לי אפשרות להמשיך עם הצוות שלי להמשך הכשרה של לוחם סיירת עוד חצי שנה נוספת. או לעזוב את הצוות ולהצטרף לאחד הגדודים הרגילים ולתפוס קו. 
השיקולים הם: המשך ההכשרה הוא קשה במיוחד ודורש התרכזות מוחלטת בזה וזניחה של כל דבר אחר בחיים ( בקיצור זה דורש להפוך ללוחם באמת, וזה קצת מפחיד אותי) . יש אימוני קרב מגע ברמה גבוהה שלא מתאימה לי נפשית. 
בנוסף אני מקווה להתחתן באמצע השירות , ולהשאר בסיירת זה יקשה על החיים. לעומת זאת אם אני יהיה בגדודים בינתיים, כשאני יתחתן אני יוכל לרדת מלוחמה ויהיה יותר נוח ( משאכ אם אני יהיה בסיירת, שאם אני יגיע עד שם זה יהיה טפשי לרדת) .
מצד שני, אולי יש לתת מקום משמעותי לשיקול של התרומה היותר גדולה בסיירת. בנוסף, אולי אני יחיה עם תחושה תמידית שויתרתי לעצמי ויכולתי יותר ( זה סיבה לקחת בחשבון? אולי זה סתם יסורים עצמיים וזה לא שיקול הגיוני?)  בנוסף, השירןת בגדודים הוא שוחק הרבה יותר, שמירות סטטיות בלי פעילות מיוחדת זמן רב, איכות נמוכה של האנשים ממה שיש בסיירת. 
ניסיתי מאוד ליצור פה שאלה שניתן לענות עליה. אשמח מאוד אם כן.
 
 
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שבועות

קשה לי לענות על שאלה כזאת. זה עניין של החלטה שלך. אם אתה לא מתאים אל תלך. אין דילמה. אם אתה כן מתאים ורק מתלבט מה נכון, עליך להחליט בעצמך. אין כאן נכון ולא נכון. אגב, אם אתה יודע שתרד מלחימה, מן הראוי לשתף בזה את מפקדיך, כי לא בטוח שהם ישלחו אותך לסיירת (ואולי גם לגדודים) על דעת כן.

אליהו פיטוסי הגיב לפני 3 שבועות

יש צורך לשתף את המפקדים מבחינה הלכתית? הונאה או משהו כזה?

mikyab צוות הגיב לפני 3 שבועות

כתבתי שכן. לא הונאה (אין דבר כזה בהלכה. יש אונאה בדיני מכירה), אלא סתם עניין של יושר.

השאר תגובה

Back to top button