ספירת העומר שלילית

שו”תקטגוריה: הלכהספירת העומר שלילית
תנשמת שאל לפני 3 שנים

שלום הרב, חג שמח 
האם אפשר לספור ספירת העומר בצורה שלילית, כלומר להגיד ”היום לא שני ימים לעומר היום לא שלושה ימים לעומר” וכן הלאה במקום לספור ”היום יום אחד לעומר”
 תודה רבה.

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

וואו, ממש שאלה של תנשמת. בעוניי לא הבנתי אותה.

תנשמת הגיב לפני 3 שנים

זה בעקבות וויכוח שנושאו היה האם אדם שספר את כל הימים בספירת העומר (ימים אחד עד ארבעים ותשע) חוץ מהיום הנוכחי ואחר כל יום שאמר אמר שזה לא היום, ומכיוון שיש מספר ימים מוגבל בספירת העומר ניתן לדעת איזה יום היום על אף שהוא לא ספר את היום הנוכחי בצורתו הרגילה.
תודה רבה חג שמח

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

לא הבנתי את הפלפול. ואם הוא סתם ספר את כל הימים חוץ מאחד אי אפשר להסיק מהו האחד שנותר? אלו הבלים. צריך לספור בצורה של יומי ושבועי באותו יום. תרגילי מתמטיקה שנעשים ביום אחר לא נחשבים כספירה של היום הזה.

יהושע הגיב לפני 3 שנים

היום, אינטגרל של חצי איקס בשלישית בין 2 ל4 בעומר, שהם ארבעה שבועות ומספר הפאות בגרף מישורי קשיר פחות מספר הקשתות ועוד מספר הצמתים ימים בעומר, הרחמן וכו’

(האמת שבקריאה בהתחלה חשבתי להתלוצץ בליבי, אבל אולי זה כן תופס, ונחשב כמו לספור בסינית?)

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

להיפך, לי ברור שזו ספירה. אבל לא זאת הייתה השאלה.

Gil הגיב לפני 2 שנים

מענין לעניין חשבתי שיש להחמיר לומר בשבוע הראשון :”היום שלשה ימים שהם שבוע אחד פחות ארבעה ימים בעומר”.וכך בכל יום באותו השבוע. והמדקדקים יוסיפו בעויימר/לעויימר! עם ריש מודגשת כמו ה”זוכוייר” בפרשת זכור. וכל זה בתוספת כמובן לספירה שלילית של היום לא יום שני לעומר(וגם לא שלישי ורביעי וכך עד אינסוף).

mikyab צוות הגיב לפני 2 שנים

ודפח”ח והפגי”נ

השאר תגובה