פיקוח נפש

שו"תקטגוריה: הלכהפיקוח נפש
Moshe Sellam שאל לפני 3 שנים

לרב דוקטור מיכאל אברהם שלום רב!
אני עובד בבדיקות קורונה, בתור עובד מעבדה ותפקידי הוא במיצוי החומר הגנטי מהוירוס. אני חוזר בתשובה בשנתיים האחרונות, בעל רקע הלכתי קצת חלש. מקום העבודה פועל בכל ימות השבוע. ברצוני לדעת האם לדעתך יש כאן מקום של פיקוח נפש לצורך עבודה בשבת. אני לא מכיר מספיק את החומר ההלכתי, אשמח אם תוכל לעזור לי, ואם זו טרחה להפנות אותי למקומות הרלוונטים לצורך בירור. אם יש שאלות לגבי אופי העבודה שיכולות לעזור בבירור השאלה אשמח לענות.
תודה מראש
משה 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 3 שנים

לא הבנתי מהי העבודה. אתה חוקר את הנגיף או מאבחן אנשים?
אבל בשני המקרים לדעתי זה לא מצדיק חילול שבת, אלא אם יש משהו קריטי בעבודה של הכמה שעות הללו כדי למנוע איבוד נפשות באופן ברור.

Moshe Sellam הגיב לפני 3 שנים

שלום ותודה על המענה המהיר.
העיסוק הוא באבחון ולא במחקר הנגיף. אני שייך לצוות שמקבלים את כל הבדיקות של האנשים, כדי לעשות להם את האנליזה להעביר אחר כך למשרד הבריאות האם התוצאות הן חיוביות או שליליות.

משה

mikyab צוות הגיב לפני 3 שנים

כאמור, להערכתי זה לא מצדיק חילול שבת. אבל כמובן אני לא מכיר לגמרי את המציאות בשטח. האם מישהו שם מנמק לך מדוע דרושה עבודה בשבת? מה יקרה אם לא תעבדו בשבת?

Moshe Sellam הגיב לפני 3 שנים

אף אחד לא נתן נימוק, ואני מראש בקשתי שם לא לעבוד בשבת והם הסכימו לקבל אותי, משמע שהם ידעו שזה לא יהיה חיוני. אני לא חושב שיקרה שום דבר אם משהו יקבל את התוצאות שלו בראשון ולא ביום שבת, לא חושב שיש פיקוח נפש אמיתי, אבל כאמור העדפתי לשאול משהו שנראה לי בקיא ברמה ההלכתית.
תודה רבה לך מאוד
משה

השאר תגובה

Back to top button