אסטרולוגיה

שו"תאסטרולוגיה
גיא פרקש שאל לפני 2 שנים

שלום, יש לי שאלה קצת מטופשת אך זו באמת באמת לא הטרלה.
האמונה פעם היתה שעל ידי הכוכבים ניתן לחזות את עתידו ואופיו של אדם. כיום אחד מהכוחות ששולטים ביקום הוא כוח המשיכה שאומר(בצורה הכי פשטנית שיש כפי שהבנתי) ששתי מסות נמשכות זו לזו. השמש מושכת את כדור הארץ, כדור הארץ מושך את הירח וכו' וכו'. זאת אומרת שהכוכבים באיזשהו אופן כן משפיעים על היקום.
כמובן שפעם לא ידעו את כל זה ולא הבינו כך את היקום, אבל האם אין זה אפשרי שהם כן זיהו חוקיות כלשהי בתנועת הכוכבים כך שמיקומם משפיע עלינו?
ד"א, כל עניין גלגל המזלות מקורו בחז"ל או שהם פשוט הסכימו לדעתם של חכמי אומות העולם?
 

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 2 שנים

ככל הידוע לי, עניין המזלות מקורו אצל הגויים, אבל איני בקיא דיי. בכל אופן, הגמרא בפסחים מביאה שהודו חכמי ישראל לחכמי אומות העולם לגבי השאלה האם גלגל עומד ומזלות חוזרים או להיפך.
איני רואה שום קשר בין ההשפעות הבלתי צפיות של הכוכבים עלינו ועל מה שקורה כאן לבין כוח הגרביטציה. טוב שכתבת שזו לא הטרלה, כי זה ממש נראה כך.

א,, הגיב לפני 2 שנים

רגע, מה?!?!
השואל אמר שהכוכבים יוצרים את הכוח הזה? או שהוא קיים בלי קשר אליהם? אם הם יוצרים את הכוח לפי המיקום שלהם אז הם גם 'מחליטים' על כללללל האבולוציה מראשית היקום ועד סופו…

הלא כה דברי כאש, הפיזיקאי האחרון

Gal הגיב לפני 2 שנים

ואיך זה בדיוק קשור לעתידות?

הפוסק האחרון הגיב לפני 2 שנים

ודאי שהכוכבים משפיעים עלינו. הם דאגו לשמר אותנו מטומטמים במשך תקופה ארוכה מאוד.

פרי מגדים הגיב לפני 2 שנים

קושיה לי עליך הפוסק שהרי יש כוכב שמו צדק וכתוב צדק לפניו יהלך כלומר הוא הולך לעניין הפנים ולכוכב יש הרי אור נשקף כלומר הכוכב צדק יאיר הפנים וכתוב חכמת אדם תאיר פניו ובסך הכל יוצא שהכוכב צדק יתן חכמה ואם כן איך אתה אומר שהכוכבים דאגו לשמר אותנו מטומטמים אדרבא ואדרבא כל חכמתנו מהם ובהם יאורו עינינו

הפוסק האחרון הגיב לפני 2 שנים

כתוב מפורש:
וַיַּעַשׂ אֱלֹהִים אֶת-שְׁנֵי הַמְּאֹרֹת הַגְּדֹלִים אֶת-הַמָּאוֹר הַגָּדֹל לְמֶמְשֶׁלֶת הַיּוֹם וְאֶת-הַמָּאוֹר הַקָּטֹן לְמֶמְשֶׁלֶת הַלַּיְלָה וְאֵת הַכּוֹכָבִים.

לשיטתך על תפקיד הכוכבים היה צריך לכתוב "ואת הכוכבים לחכמה" מזה שלא נכתב כך לא נותר אלא לומר שתפקידם להשאיר אותנו מטומטמים.

השאר תגובה

Back to top button