בחירות

שו"תקטגוריה: כלליבחירות
נחום שאל לפני 4 שנים

הבחירות בפתחינו. ואני שומע שרבים מאוד מתעניינים לדעת דעתו של הרב מה כדאי וראוי להצביע?  האם יואיל לפרט לנו דעתו בעניין למי הרב מתכונן להצביע ומדוע?
תודה מראש בשמי ובשם רבים

השאר תגובה

1 Answers
mikyab צוות ענה לפני 4 שנים

נראה לי שלא אצביע, כי לדעתי אין בשביל מי. בשאלות הביטחוניות והמדיניות אף אחד לא מציע כלום ובין כה וכה זה לא רלוונטי כי אין שום דבר על הפרק. אף אחד לא יביא שלום ואף אחד לא יטפל ברצינות בבעיות הביטחון (ואולי גם אי אפשר). לגבי שאר השאלות, הימין מושחת (ביבי) וגזעני (בן גביר) ודוגל בכפייה דתית ובשיחוד החרדים (כולם) ולכן אי אפשר ואסור לתת יד לאף אחד מהכנופיה הזאת. ולשמאל קשה לי להצביע בגלל המדיניות הכלכלית-חברתית הבעייתית ובגלל שבד"כ הם שטופי מוח שמדקלמים סיסמאות ומתנהלים על פיהן. רובם פשוט אנשים לא אינטליגנטיים.
סליחה על הקיצור והנחרצות וההכללות. ברור שהתמונה מורכבת יותר ולא ממש כולם אותו דבר, אבל אין לי כעת זמן ואיני רואה חשיבות לעסוק בזה ביתר פירוט. זו תמצית הדברים לראייתי.

אורן הגיב לפני 4 שנים

מה עם הרע במיעוטו?

mikyab צוות הגיב לפני 4 שנים

ניסיתי להיזכר בלינק וכעת הזכרת לי:
https://mikyab.net/posts/60810
כאן אני עומד על שיקולי הרע במיעוטו.
ובחזרה אלינו:
ראשית, במצב העכשווי איני יודע לומר מיהו הרע במיעוטו.
ושנית, החשיבות הרבה שיש לדעתי באחוז הצבעה נמוך ככל האפשר (כפי שהסברתי בטור הנ"ל) גוברת על הטייה קלה לכאן או לכאן.

יעקב הגיב לפני 4 שנים

אינני מבין מדוע הרב כותב על מה שהחרדים מקבלים "שוחד" לכל מפלגה יש דרישות (ליברמן רוצה קצבאות לזקנים מאוקראינה) ובמסגרת שיטת הממשל היום כך זה עובד .הדיון אולי יכול להיות האם מה שהחרדים מקבלים האם זה דרישה לגיטימית או שאין שום לגיטימיות לכסף שהם מקבלים בסופו של דבר מי שלא מאמין בצורה אוטומטית לתקשורת ומכיר קצת אנשים מהציבור החרדי יודע שהם מקבלים קצת ולכן גם חיים לרוב אלה שלא עובדים די בעניות אבל כמובן זה על פי בחירתם האישית
אני למשל כועס על תקצוב הספורט בעיני זה בזבוז כסף וזה לא מעניין אותי בכלל ולפי דעתי אם תבוא מפלגה מטעם הספורט לתקצב אותם זה יהיה שוחד בחירות וכו'

mikyab צוות הגיב לפני 4 שנים

כי מפלגות רגילות מקבלות מימון לצרכים לפי השקפותיהן, והחרדים מקבלים מימון לצרכי ציבור מסוים. מעבר לזה, בד"כ הנותן מזדהה עם המטרה, ולגבי החרדים זה לא כך (הקואליציה לא מזדהה אבל משלמת זאת כשוחד). לא התכוונתי לשוחד במובן הפלילי כמובן אלא לזה שהם לא יעשו שום בעיה בשום נושא כל עוד משלמים להם.
מי שלא עובד צריך לחיות בעניות. איני מתרשם מזה (כן מתרשם מהמסירות נפש אבל לא מהמעט שהם מקבלים). בפרט שהתרומה שלהם לתל"ג אפסית וזו בעיה של כולנו. במקום להציל את החברה החולנית הזאת מתחזקים אותה. לזה אני קורא שוחד.

משה הגיב לפני 4 שנים

אבל שם ממימון לצורך הציבור זה ההשקפה. וזה למה הנשים עובדות כדי שהבעל ישב וילמד.
וכמו שמוזכר ברמב"ם :

"לא נתאוו החכמים והנביאים ימות המשיח לא כדי שישלטו על כל העולם ולא כדי שירדו בעכו"ם ולא כדי שינשאו אותם העמים ולא כדי לאכול ולשתות ולשמוח אלא כדי שיהיו פנויין בתורה וחכמתה ולא יהיה להם נוגש ומבטל כדי שיזכו לחיי העולם הבא כמו שביארנו בהלכות תשובה."

פתק לבן הגיב לפני 4 שנים

למה החלטת להימנע מהצבעה ולא לשים פתק לבן?

(פעם כתבת שלפתק לבן יש יותר משמעות מהעדר הצבעה, כי זה מראה מחאה, להבדיל מחוסר הצבעה שיכולה להתפרש כעצלות או חוסר אכפתיות).

mikyab צוות הגיב לפני 4 שנים

על פי החוק פתקים לבנים לא נספרים, כנראה כדי למנוע את סוג המחאה הזה. החלאות דואגים לעצמם.

פתק לבן הגיב לפני 4 שנים

אני נמצא בקהילה חסידית שמשוייכת ליהדות התורה. יושבים בקלפיות משקיפים עם רשימות ומעבירים למוקדים בזמן אמת את שמות אלו שעדיין לא הצביעו.

כך שאני מקבל טלפונים בלתי פוסקים במהלך יום הבחירות עד שאני מצביע.

מסיבה זו אני חושב לשים פתק לבן (ומקווה שלא יזייפו את המעטפה שלי בספירת הקולות).

האם ההתנהגות שלהם חוקית?

מיכי הגיב לפני 4 שנים

איני יודע אם זה חוקי אבל כל המפלגות עושות את זה

בס"ד ט"ז באלול ע"ט

לבעל הפתק הלבן – שלום רב,

פתק לבן אינו ניטרלי, אלא מחזק את השמאל.

אנשי שמאל כלפיד וליברמן לוחמים נגד החרדים, לא מתוך שאיפה כנה להביא לתיקון בעיות החברה החרדית והגברת שילובם בחיי הכלכלה, אלא מתוך תובנה ששנאת החרדים היא מתכון לקושש קולות של חלק מהחילוניים.

במקום לעודד את תהליכי היציאה לעבודה, ההשכלה והשירות בצבא, המתקדמים לאט אבל בטוח – החבר'ה האלה דוחפים לגזירות שהציבור החרדי (וגם הצבא) לא יוכלו לעמוד בהם. הריווח שלהם מגזירות אלה אינו בהגדלת מספר החרדים המתגייסים, אלא בהגברת הלחץ הכלכלי על החברה החרדית. אם כל כך חשוב להם שייצאו לעבודה – למה הם מתנכלים למכללות החרדיות? ולמה הם מקשים על הנחות לנשים חרדיות עובדות לקבל הנחות במעונות?

מי שפועלים באמת, ומתוך יחס שך כבוד וסבלנות להגברת שילוב החרדים בצבא ובחיי העבודה הם ה"ה נפתלי בנט, שבהיותו שר הכלכלה גיבש תוכניות מעשיות לקידום תעסוקת חרדים, והגב' איילת שקד, שהכינה מתווה סביר של חוק גיוס שהיה עשוי להביא לגידול מתון במספר המתגייסים בלי להביא חורבן על החברה החרדית.

אז למען השינויים שאתה שואף שיהיו בחברה שלך – כדאי שתפעל להעצים את כוחם של אלה החפצים באמת בשיפור וקידום מצבה של החברה החרדית, בכבוד ובסבלנות ולא בפופוליזם זול.

בברכת 'פתקא ט"ב', ש"צ לוינגר

Yud הגיב לפני 4 שנים

ובהתקרב הסבב השלישי הרב עדיין אוחז בכוונתו לא להצביע?

mikyab צוות הגיב לפני 4 שנים

עוד הרבה יותר מאשר קודם.

אורן הגיב לפני 4 שנים

מה עם עוצמה ליברלית כלכלית?
https://smb.org.il/#matza
מעין זהות 2

mikyab צוות הגיב לפני 4 שנים

התלבטתי לגבי זה, אבל למסקנה אני נוטה לא להצביע להם. יש את השיקול המעשי (הם לא מדגדגים את אחוז החסימה אפילו עם טלסקופ). אבל מעבר לו איבדתי את האמון בחבר'ה הללו. הם קצת ילדותיים ופייגלין הוא אבוהון דכולהו.
אבל אני בהחלט יכול להבין את מי שמצביע להם מכוח הצו הקטגורי וכו'.

השאר תגובה

Back to top button