גזענות עדתית

שו"תקטגוריה: כלליגזענות עדתית
שואל שאל לפני 8 שנים

שלום הרב,
מה דעתך על הפוסט הזה:
http://onegshabbat.blogspot.co.il/2016/06/2016.html

השאר תגובה

1 Answers
מיכי צוות ענה לפני 8 שנים

לכל אלו שנעלבים בשם התימנים או הבוכרים, שעליהם נאמר הנעלבים ואינם עולבים שומעים חרפתם ואינם משיבים ועונים. איני יכול להתאפק כי זה חוזר שוב ושוב.
היעלבויות כאלה מניחות הנחות גזעניות מובהקות, זאת דווקא בניגוד לאירוניה של דוד אסף שאין בה מן הגזענות כלל. 
הרי הוא לגלג על התמקדות של התימנים באכילה ועישון, כשבמובלע הוא תוהה מדוע הם לא מקדישים גם חלק להגות הרבנים וההוגים התימנים ולמורשת האינטלקטואלית והרוחנית שלהם. זה לא ראוי להתלוצצות? וכי אם זה היה אירוע אשכנזי שמתמקד בצ'ולנט לא היינו צוחקים כולנו? אבל על האשכנזים מותר כי מהם אנחנו מצפים להתנהגות ברמה אנושית ותרבותית גבוהה. אבל מהתימנים והבוכרים אין לצפות לכלום (לשיטת הנעלבים). הם פרימיטיביים כאלה שיש לסלוח להם על התמקדות באכילה ועישון, ולא לצפות מהם ציפיות שראויות לאשכנזים.

אגב, הוא הדין לבני דודנו השמאלנים שממאנים לדרוש דרישות התנהגות נאותות מהפלסטינאים, וגם שם בשם הדאגה לכבודו של האוריינטלי המסכן והמקופח ומתוך התנגדות לגזענות. כשגם שם מדובר בגזענות בוטה, שהרי הגזענות הזאת מובילה אותם לכך שאין לדרוש מהפלסטינאים להתנהג כמו בני אדם.

סליחה על ההתפרצות, אבל קצת נמאס לי מנעלבי הפוליטיקלי קורקט, ומהגזענים שנושאים את שם הגזענות לשווא ומאשימים בה דווקא את אלו שלא לוקים בה.

השאר תגובה

Back to top button